Strona Główna Forum Dyskusyjne Joomla Mambo Komponenty Moduły! Pobierz Pliki Księga Gości-Dopisz Się!! Napisz do nas! Okienka Popups dzięki overLIB!
Dzisiaj jest sobota, 22 stycznia 2022 r. 22 dzień roku
Prawa Autorskie serwisu JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
PageRank strony http://www.jokris.info Dodaj Nowości z serwisu Jokris.info do swojej strony iGoogle
 
JOOMLA! TO NAJLEPSZY OBECNIE SYSTEM CMS NA ŚWIECIE! I ZA DARMO!!. PODZIĘKUJMY TWÓRCOM. JOKRIS
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Joomla! - Menu
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Apel o pomoc
Pomoc dla Kuby Kowalskiego - Przekaż 1% Podatku
Przekaż 1% podatku dla Jakuba Leszka Kowalskiego
Migracja do Joomla 1.5
Wykonam migrację
z
Joomla 1.0.XX
do
Joomla 1.5.XX
Zainteresowanych proszę o składanie ofert na mój adres
E MAIL.
Dodaj Do Zakładek
 
 
Add to Technorati Favorites
Menu główne
Joomulus PL
Joomla 1.0.12 PL
Joomla 1.0.12bx+Admin-pl. Pobierz!!.
Gorąco polecam!!!
Kurs autorstwa Wojtka Romanka tworzenia komponentów do Joomla 1.5. Kursy programowanie, c++, delphi, assembler, c#, csharp, sharp, 8051, 80535, pascal. Programy autorskie. Komponenty do Joomla!. Gorąco polecam. Oby jak najwięcej takich programistów!...
Polecam! Joomla 1.0.11
Pobierz Joomla 1.0.10 Pl!.
Najczęściej pobierają...
Mambo 4.5.5 Stable PL
Pobierz Mambo 4.5.5 Stable PL! Polska wersja Mambo 4.5.5 - polski frontend, panel admina po angielsku,
Księga Gości-Wpisy
Lukas
Bardzo przydatna strona, korzystam.
Kontynuuj
Krzysztof
Witam, zapraszam na ulotki.
Kontynuuj
Skype Web
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Szukaj w Google
Google Polska!

internet

www.jokris.info
www.2es-sqad.info
pl.wikipedia.org
Kalendarz Imienin
22 Stycznia 2022
Sobota
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Dobromysł,
Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta,
Wincenty
Do końca roku zostało 344 dni.
Cytaty
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.
Waluty NBP v2.1
Kursy średnie NBP:
Kurs Dolara amerykańskiego z dnia  2022-01-21
 1 USD = 3,9953 PLN
Kurs Euro z dnia  2022-01-21
 1 EUR = 4,5303 PLN
Kurs Franka szwajcarskiego z dnia  2022-01-21
 1 CHF = 4,3786 PLN
Kurs Funta szterlinga z dnia  2022-01-21
 1 GBP = 5,4210 PLN
Kurs Korony Czeskiej z dnia  2022-01-21
 1 CZK = 0,1862 PLN
Kurs Rubla z dnia  2022-01-21
 1 RUB = 0,0522 PLN
2022-01-21
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
© 2022 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
(C) 2022 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
Google Twoja Wyszukiwarka
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Header

gohome.gif Dział plików - strona główna  arrow 04 - Moduły
 
Nazwa pliku:   FlashPartner 1.1pl    download_trans.gif Pobierz
 
Opis:   
FlashPartner 1.1.plWersja z dnia 01.12.2006. Co nowego w wersji 1.1:

 • W stosunku do wersji 1.0 poprawiłem drobne błędy w kodzie skryptu modułu.
 • Dodałem możliwość wyłączania wspomagania w Javie dla problemów z patentem Eloas pod IE ( moduł wchodził w kolizję z innymi dodatkami, które stosowały osadzanie Flasha za pomocą Javy ). Dopisałem do skryptu modułu kod pozwalający na losowe generowanie unikalnego ID oraz nazwy dla każdego obiektu z Logiem parnera osadzonym w technologii Flash. Po sklonowaniu modułu, pojawiały się obiekty o takim samym ID, co jest nie dopuszczalne w przypadku osadzania wielu obiektów korzystających z Pluginów i kontrolek ActiveX na stronie www.
 • Dodałem również możliwość definiowania odstępów poziomych i pionowych zarówno dla obrazków jak i dla Flasha.


Opis modułu:
Jest to wersja modułu stworzona w oparciu o moduł Partnerzy autorstwa Pedro Gonalvesa.
W Module możemy osadzić odsyłacze do naszych stron partnerskich, wraz z Logiem partnera w formacie zwykłego obrazka (wszystkie pliki graficzne akceptowane przez przeglądarki) oraz animacji, lub statycznego pliku w formacie Flash (swf). Dodatkowo Flash wspomagany jest przez odpowiedni skrypt java, w celu poprawy jakości wyświetlania. W parametrze "Ścieżka do Logo[wszystkie pliki]" moduł sam wykrywa, czy wpisana jest ściezka do Obrazka, czy też do Flasha.
Standartowo FlashPartner obsługuje 10-sięć stron partnerskich.
Zaletą modułu jest to, iż jest on niezależny od żadnego komponentu. Dodatkowo możemy go klonować, co było niemożliwe w module Partnerzy, przez co ilość partnerów jest nieograniczona.

Opcje konfiguracyjne:

 • Decydujemy, czy włączyć, lub wyłączyć "omijanie patentu Eloas" dla Internet Explorer'a. Dotyczy to wyłącznie tylko tej przeglądarki i jeśli ustawisz parametr na TAK, osadzanie Flasha będzie wspomagane poprzez odpowiedni skrypt Java. Jeśli NIE, wokół każdego osadzonego w module Flasha pod IE pojawi się ramka w celu aktywacji kontrolki ActiveX. Problem z Eloas nie dotyczy przeglądarki Firefox, oraz Opera, ale tylko dla wersji nie wyższej jak v8.
 • Wybieramy, ilu partnerów chcemy wyświetlić. Jest to opcja dodatkowa, bo dopóki nie wypełnimy pola z adresem URL Partnera X, nie będzie jego logo widoczne. Czyli puste pole z adresem URL wyłączą Partnera, mimo że inne pola są wypełnione. Dopiero wypełnione pole URL Partnera X powoduje jego uaktywnienie, i wyświetlenie. PAMIĘTAJCIE O TYM!.
 • Ustawianie szerokości modułu oraz wyrównanie w poziomie.
 • Ustawianie koloru tła modułu oraz tła dla każdego Flasha osobno. Wpisujemy dowolne wartości w HEX, lub słownie, czyli black, red, white. Parametr "transparent" ustawia kolor modułu na - przeźroczysty, czyli na taki, jaki ma oryginalny kolor tło naszego modułu. Jeśli chcemy mieć tło Flasha takie same jak tło modułu, wystarczy przepisać dane z tła modułu, do tła flasha, ale tylko w systemie szesnastkowym (ze względu na Flasha). czyli np. #fffff, czyli biały. Jeżeli nie wiesz, jaki kolor ma tło twoich modułów, odczytaj go z pliku CSS twojej templatki, z klasy body, lub table.moduletable th (element background:). Możesz również zainstalować polski dodatek ColorZilla dla Firefoxa. Jest do tych celów idealny. Czasami parametr ze zmianą kolorów może się przydać.
 • Ustawianie koloru ramki Obrazka. Parametr ten nie dotyczy Flasha. Jeżeli chcemy mieć kolor ramki taki sam, jak tło modułu, wystarczy przepisać dane z tła modułu, do koloru ramki, może być w systemie szesnastkowym, np. #fffff, czyli biały, lub słownie, czyli black, red, white. Parametr "transparent" ustawia kolor ramki na - przeźroczysty, czyli na taki, jaki ma oryginalny kolor tło naszego modułu.
Możesz użyć mojej tabeli kolorów klikając w poniższy odnośnik:
 • Ustalenie wielkości, lub jak kto woli, grubości ramki wokół obrazka. Parametr ten nie dotyczy Flasha. Zalecane wartości to (0 - 4).
 • Możliwość wyświetlania obrazków partnerów w orientacji pionowej, lub w poziomej (przydatne, gdy chcemy moduł umieścić np. w części dolnej templatki).
 • Parametr dotyczący dwóch parametrów poniżej. Pozwala zdefiniować, która opcja z poniższych ma być aktywna.
  1. Wybieranie obrazka z rozwijalnej listy (dotyczy wyłącznie obrazków). Obrazki należy skopiować do folderu "mod_flashpartners" w ścieżce "..www/modules/".
  2. Możemy również wybrać obrazek poprzez wpisanie ścieżki do niego, i w przypadku naszego serwera, może to być ścieżka względna np. "images/stories/loga/naszplik.jpg" dla obrazka, a dla flasha "images/stories/loga/naszplik.swf". Natomiast w przypadku wybrania Logo z innego serwera, należy wpisać w pole z ścieżką PEŁNY ADRES URL.
 • Dalsze parametry to wyrównanie obrazków w poziomie. Dodałem warstwy v>.
 • Ustawienie odstępów poziomych i pionowych pomiędzy Obrazkami jak i Flashem z Logiem partnera. Parametr dotyczy wszystkich mediów.
 • Ustawienie szerokości oraz wysokości Obrazka lub Flasha z Logiem partnera (dla każdego osobno).
 • Dodanie wcięć do obrazków, czyli wyświetlanie ich w stylu listy.
 • Sposób otwarcia odsyłacza do partera, w tym samym oknie, w nowym i.t.d..
 • Wybór wersji plugina Adobe Flash Player.
 • Uaktywnienie, lub dezaktywacja dodatkowego menu Flasha. (zoom, show all, itd). Zalecam wyłączenie menu.
 • Zalecam również uaktualnienie plugina Adobe Flash Player (dawniej ShockwaveFlash Player) do wersji 9,0,16,0, lub nowszej, na stronie Adobe Flash Player Download Center. Według informacji uzyskanych w internecie, znacznie poprawia on jakość wyświetlanej animacji Flash.
 • Użytkownikom IE polecam przeczytanie pliku "readme.txt", znajdującego się w folderze "modules/mod_flashpartners/dane/", lub z pliku instalacyjnego.


Flash Partnerzy


Autor modułu:
Krzysiek Stachyra - Jokris - (C) 20006 WWW.JOKRIS.INFO. Zapraszam na moją stronę i na nowe FORUM dyskusyjne poświęcone Joomla! i Mambo!.
Data dodania:    05 04 2007
Dodał:    Krzysztof Stachyra (Krzysztof Stachyra)
Wersja z dnia:    01 12 2006
Autor:    Krzysiek Stachyra (Jokris)
Wersja:    1.1.pl
Rozmiar:    128.32Kb
Typ:    zip
Strona WWW:    http://www.jokris.info/
Pobrań:    1418
Wygląd:   Kliknij, aby powiększyć
Ocena:    stars/0.gifGłosów:0 
 
Twój głos:  
    
Bądź pierwszą osobą komentującą! Musisz się zalogować lub zarejestrować.
 

 

Najczęściej pobierane Pliki W ReMOSitory
 Pony Gallery ML 2.2.0 PL. Chyba najlepsza galeria z jaką miałem dotychczas do czynienia. Prawie bez błędów. Mnóstwo opcji konfiguracyjnych. Wczytywanie obrazków zarówno poprzez FTP, czy z dysku nie sprawia żadnych problemów. Wiele sposobów prezentacji galerii. Lightbox, DHTML czy w JavaScript. To już nie jest ta sama Pony, to jest rewolucja wśród konkurencyjnych produktów. Wprawdzie tłumaczenia zajęło mi sporo czasu ( ktoś kto ma zainstalowaną wersję oryginalną, pewnie zdaje sobie sprawę z tego, ile tam jest tekstu ), ale galeria działa poprawnie. Jest już nowsza wersja galerii, więc w najbliższym czasie uaktualnię komponent, jako że plik językowy jest już dostosowany do najnowszej wersji. To na razie skrócony opis. Postaram się w artykule opisać szerzej możliwości Pony Gallery ML 2.2.0... Pony Gallery ML 2.2.0 PL  - data dodania pliku -  [czwartek, 14 czerwca 2007] 
[12744] 
 Imieniny 0.2pl. Moduł wyświetlający aktualną datę i imieniny. Jest to poprawiona wersja. Dodałem warstwy div, przez co moduł wyświetla tekst w pozycji centralnej. Niektóre templatki ignorowały pozycję w poprzedniej wersji, więc zapraszam do pobierania poprawionej wersji. Imieniny 0.2pl  - data dodania pliku -  [czwartek, 03 maja 2007] 
[9905] 
 JoGadgets 0.44 alpha PL. Nowa wersja bota, oczywiście zmodyfikowana ponownie przeze mnie. Tak zmodyfikowanego bota nie znajdziesz na żadnej innej stronie!!. Wiele nowych opcji. Doszedł Flash-Image-Rotator. Dodano możliwość nadania indywidualnej nazwy dla każdego obrazka w Galerii JoGadgets. Cukierek dla Joomla - Taką nazwę dał swojej produkcji w opisie skryptu autor bota JoGadgets - Artur Heinze. Jak piszą tam... i tam...jest to bot do Joomla! i Mambo o ciekawych możliwościach. Zmodyfikowałem bota, podobnie jak poprzednie w ten sposób, iż obecnie nie trzeba już kopiować folderu "_jgw_" do katalogu root (głównego) z Joomla. Instalacja jest całkowicie zautomatyzowana, czyli instalujemy bota z zipa, tak jak każdego innego bota, czy dowolnego ze składników naszego CMS-a.. Nic nie trzeba ro... Bot JoGadgets 0.44 alpha PL  - data dodania pliku -  [czwartek, 15 lutego 2007] 
[7661] 
 AkoBook 3.42++ PL. AkoBook 3.42++ to Księga gości - komponent dla Mambo/Joomla. Jest to wersja zmodyfikowana, łącznie ze zmianą układu tabel (rating pod nazwą gościa, ikonki z komunikatorami pod wpisem). Zastosowałem w komponencie wszystkie dostępne poprawki, które znalazłem na forum Joomla.org, tak więc księga nie powinna posiadać luk w bezpieczeństwie. Standardowa ochrona antyspamowa: CAPTCHA oraz dodana możliwość dopisania do danych kontaktowych pozycji najpopularniejszych w naszym kraju komunikatorów: Gadu-Gadu, Tlena, Skype, Spika, Aqq oraz Icq. We wszystkich sześciu przypadkach, pozycje wyświetlane są wraz z ikonkami statusu gości wpisanych do księgi. Dodano podwójne pole wpisywania kodu CAPTCHA, co może znacznie utrudnić dodawanie wpisów przez roboty rozsyłające spam. Polska adap... AkoBook 3.42++ PL  - data dodania pliku -  [niedziela, 13 maja 2007] 
[7505] 
 Joomla 1.0.13 JIE iso. Polska wersja Joomla! International Edition. Wydanie specjalne - pakiet instalacyjny. To specjalne wydanie JIE przeznaczone jest głównie do aktualizacji starszych pełnych polskich wydań Joomla+Admin-pl. Oczywiście jest to pełny pakiet instalacyjny. Zanim zainstalujesz, przeczytaj też artykuł na stronie Polskiego Centrum Joomla: Joomla w kapeluszu. Trzy podstawowe cechy: Kodowanie danych w ISO-8859-2. Pełna polonizacja instalatora, witryny i zaplecza administracyjnego. Możliwość przełączania języka zaplecza za pomocą rozwijalnego pola - w trakcie pracy na zapleczu. Joomla 1.0.13 JIE iso  - data dodania pliku -  [poniedziałek, 22 października 2007] 
[7436] 
 DynamicFlash Image Gallery 1.0 Pl . Doskonała galeria we Flashu, prezentująca w sposób bardzo efektowny nasze fotki. Galeria jest autorstwa Creation3d.org Team.. Doskonała galeria we Flashu, prezentująca w sposób bardzo efektowny nasze fotki. Galeria jest autorstwa Creation3d.org Team. Tłumaczenie elementów galerii na język polski oraz drobne modyfikacje:
Krzysiek Stachyra - Jokris - (C) 2007/2008 WWW.JOKRIS.INFO. DynamicFlash Image Gallery 1.0 Pl  - data dodania pliku -  [poniedziałek, 31 grudnia 2007] 
[6258] 
 JCE Editor Mambot 1.1.2 Pl. Bot edytor dla Joomla . Bogactwo możliwości bota: zarządzanie obrazami, obiektami Flash, odsyłaczami do artykułów, kategorii, sekcji i do kontaktów. Funkcja Znajdź i zastąp, czyszczenie z niepotrzebnego kodu, możliwość wczytywania szablonów, to tylko niektóre z jego możliwości. W nowej wersji poprawiony Menażer Obrazów, oraz wstawianie linków. Edytor nie był spolonizowany. Na podstawie oryginalnego tłumaczenia z poprzednich wersji edytora autorstwa [Zwiastuna] spolonizowałem go. Dokonałem kilka zmian, o których piszę poniżej. Uwaga!. Pliki polskich pakietów językowych dostępne na razie na stronach polskich nie są kompatybilne z ta wersją bota. Nie zaleca się instalowania do tej wersji dodatków z wcześniejszych wersji. Kilka znajdziecie na mojej stronie, już s... JCE Editor Mambot 1.1.2 Pl  - data dodania pliku -  [niedziela, 03 czerwca 2007] 
[6006] 
 Joomla 1.0.12bx+Admin-pl - polska edycja Joomla z polskim lub angielskim panelem administracyjnym, z wielojęzycznym instalatorem (polski, angielski). Rozszerzone polskie wydanie Joomla 1.0.12beta. Wersja z dnia 02.04.2007. Joomla 1.0.12bx+Admin-pl  - data dodania pliku -  [czwartek, 03 maja 2007] 
[5762] 

Strony zaprzyjaźnione z serwisem JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo oraz partnerskie
 
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFOJOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Linki do stron www opartych na Joomla! i nie tylko!. Odsyłacze pobierane są z komponentu Linki.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Do Góry      © 2006 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo - Wszelkie Prawa Zastrzeżone      Do Góry
JOKRIS INFOJoomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL || Technorati Profile