Strona Główna Forum Dyskusyjne Joomla Mambo Komponenty Moduły! Pobierz Pliki Księga Gości-Dopisz Się!! Napisz do nas! Okienka Popups dzięki overLIB!
Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019 r. 259 dzień roku
Prawa Autorskie serwisu JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
PageRank strony http://www.jokris.info Dodaj Nowości z serwisu Jokris.info do swojej strony iGoogle
 
JOOMLA! TO NAJLEPSZY OBECNIE SYSTEM CMS NA ŚWIECIE! I ZA DARMO!!. PODZIĘKUJMY TWÓRCOM. JOKRIS
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Joomla! - Menu
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Apel o pomoc
Pomoc dla Kuby Kowalskiego - Przekaż 1% Podatku
Przekaż 1% podatku dla Jakuba Leszka Kowalskiego
Migracja do Joomla 1.5
Wykonam migrację
z
Joomla 1.0.XX
do
Joomla 1.5.XX
Zainteresowanych proszę o składanie ofert na mój adres
E MAIL.
Dodaj Do Zakładek
 
 
Add to Technorati Favorites
Menu główne
Joomulus PL
Joomla 1.0.12 PL
Joomla 1.0.12bx+Admin-pl. Pobierz!!.
Gorąco polecam!!!
Kurs autorstwa Wojtka Romanka tworzenia komponentów do Joomla 1.5. Kursy programowanie, c++, delphi, assembler, c#, csharp, sharp, 8051, 80535, pascal. Programy autorskie. Komponenty do Joomla!. Gorąco polecam. Oby jak najwięcej takich programistów!...
Polecam! Joomla 1.0.11
Pobierz Joomla 1.0.10 Pl!.
Najczęściej pobierają...
Mambo 4.5.5 Stable PL
Pobierz Mambo 4.5.5 Stable PL! Polska wersja Mambo 4.5.5 - polski frontend, panel admina po angielsku,
Księga Gości-Wpisy
Lukas
Bardzo przydatna strona, korzystam.
Kontynuuj
Krzysztof
Witam, zapraszam na ulotki.
Kontynuuj
Skype Web
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Szukaj w Google
Google Polska!

internet

www.jokris.info
www.2es-sqad.info
pl.wikipedia.org
Kalendarz Imienin
16 Września 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Antym, Cyprian,
Edyta, Edda,
Eufemia, Eugenia,
Franciszek,
Jakobina, Kamila,
Kornel, Lucja,
Łucja, Sebastiana,
Sędzisław, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 107 dni.
Cytaty
Muszę być silny, bo wiem, że nie należę do tego miejsca... Tu w niebie.
Waluty NBP v2.1
Kursy średnie NBP:
Kurs Dolara amerykańskiego z dnia  2019-09-13
 1 USD = 3,9120 PLN
Kurs Euro z dnia  2019-09-13
 1 EUR = 4,3396 PLN
Kurs Franka szwajcarskiego z dnia  2019-09-13
 1 CHF = 3,9608 PLN
Kurs Funta szterlinga z dnia  2019-09-13
 1 GBP = 4,8705 PLN
Kurs Korony Czeskiej z dnia  2019-09-13
 1 CZK = 0,1678 PLN
Kurs Rubla z dnia  2019-09-13
 1 RUB = 0,0609 PLN
2019-09-13
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
© 2019 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
(C) 2019 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
Google Twoja Wyszukiwarka
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Header

gohome.gif Dział plików - strona główna  arrow 10 - Shoutboxy
 
Nazwa pliku:   Shoutbox 1.2pl    download_trans.gif Pobierz
 
Opis:   

Moduł Shoutbox 1.2pl dla Joomla i Mambo. Jest to nowa wersja poprzednigo modułu w wersji 1.1. do której dodałem możliwość wyboru serwera, na którym umieszczone są skrypty PHP Shoutboxa. Ma to swoje zalety, bo jak piszę poniżej, każdy serwer ma coś ciekawego do zaoferowania. Np. Shoutbox.us odświeża stronę np. co 60 sekund (można to zmienic w ustawieniach). Posiada licznik, po jakim czasie wpisujący może usunąć swoją wiadomość. Zachęcam do eksperymentów.

Ponizej lista serwerów:

 • 1 - Shoutboxes.com - Serwer, na którym umieszczona jest pierwotna wersja Shoutboxa. Nie ma żadnego związku z niżej wymienionymi serwerami, które tworzą jakby wielojęzyczną sieć, chociaż każdy serwer ma inną lokalizację. Shoutboxes.com też jest wielojęzyczny, ale nie ma możliwości zakładania konta z takimi samymi danymi.
 • 2 - Myshoutbox.com - Kolejny, nieżalezny, dwujęzyczny serwer (niemiecki, angielski), na którym też nie ma możliwości założenia konta z tymi samymi danymi (nick, hasło, dane osobowe).
 • 3 - Shoutbox.us - Jakby serwer "matka" poniższych serwerów, z tym że każdy z nich stanowi odrębną, niezależną stronę z Shotboxem, w jezyku angielskim, niemieckim, oraz rosyjskim, którego nie uwzględniałem w spisie.
 • 4 - Shoutbox.de - Niemiecko języczny serwer, który jest godny polecenia, ze wględu na jego bliskość, a jak wiedzą niektórzy, z Shotboxami amerykańskimi czasami traci nasza strona łącznąść.
 • 5 - Shoutbox.at - Też niemicko języczny, ale położony na terytorium Austri.

  shoutbox


Pisząc o tych samych danych, mam na myśli to, że na każdym z pięciu, wymienionych serwerów możesz podać identyczne dane, natomiast uwagi pisane wyżej, co do danych, tyczą sie tylko serwera, wymienianego w punkcie(liście). Na każdym z wymienionych serwerów możemy założyć sobie Shoutboxa z tymi samymi danymi, czyli najlepiej "jechać" z rozmachu, póki jeszcze przeglądarka pamięta formularze. Zapewniam, ze nie zajmie to więcej, niż 20 minut. Reasumując, możesz mieć 5 Shoutboxów na swojej stronie, i wybierać pomiędzy nimi. Każda ramka Shoutboxa ma inną nazwę, więc możemy spokojnie klonować moduł, i wyświetlać jeden pod drugim. (Jak ktoś lubi...).
Ważne! Proszę przeczytać!
Po instalacji zarejestruj sie na którejś z wymienionych wyżej stron, lub na wszystkich :). Procedura rejestracji jest identyczna dla wszystkich adresów. A potem wybierz sobie swój serwer, lub skorzystaj z pisanych wcześniej porad.
Informacje o sposobie dostępu do Shotboxa:
Aby tylko zarejestrowani użytkownicy mogli pisać komentarze, będziesz potrzebował 2 oddzielne pliki CSS. Jeden dla zarejestrowanych użytkowników, i drugi dla niezarejestrowanych.
Wykonaj następujące czynności:
1 -
W pliku CSS dla niezarejestrowanych użytkowników dodaj linię do każdej z sekcji(Klasy):

[.SB_button], [.SB_input], i [.SB_formarea]


w której to linii wpisz poniższy kod:

display: none;

2 - Edutując moduł Shoutbox, ustaw publikację na "Tylko Dla Zarejestrowanych".
3 -
Wpisz swoje ID, które otrzymałeś na stronie Shoutbox.us, Shoutboxes.com, Shoutbox.de, lub Myshoutbox.com.
4 -
Jeżeli chcesz, aby wysyłanie wiadomości było dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, wpisz pełną ścieżkę do zewnętrznego pliku CSS, np."modules/mod_shoutboxes/sensegray_reg.css". Możesz wpisać ścieżki do obu plików css.
Pamiętaj!. Ty będziesz widział przyciski i pole do wpisywania tekstu, natomiast nie zarejestrowani, nie zobaczą ich. W celu sprawdzenia działania blokady, musisz poprosić znajomego o sprawdzenie, czy wszystko działa poprawnie.
5 -
W ścieżce"modules/mod_shoutboxes/" znajdziesz 4 pliki Css:

 1. sensegray_open.css,
 2. sensegray_reg.css,
 3. black_open.css
 4. oraz black_reg.css".

Słownik:

 • "_open.css" - dostęp dla wszystkich,
 • "_reg.css" - dla zarejestrowanych.

Możesz je wykorzystać i modyfikować. Zapisz konfigurację! Dodatkowe informacje :-> Jokris(Krzysiek Stachyra) <-: Zapraszam do pobierania modułu. Wystarczy nadpisać pliki, zanotowując sobie wcześniej swój numer(ID).

Data dodania:    05 04 2007
Dodał:    Krzysztof Stachyra (Krzysztof Stachyra)
Wersja z dnia:    25 07 2006
Autor:    Joanne HL/Krzysiek Stachyra (Jokris)
Wersja:    1.2.pl
Rozmiar:    9.08Kb
Typ:    zip
Strona WWW:    http://www.jokris.info/
Pobrań:    2829
Wygląd:   Kliknij, aby powiększyć
Ocena:    stars/0.gifGłosów:0 
 
Twój głos:  
    
Bądź pierwszą osobą komentującą! Musisz się zalogować lub zarejestrować.
 

 

Najczęściej pobierane Pliki W ReMOSitory
 Pony Gallery ML 2.2.0 PL. Chyba najlepsza galeria z jaką miałem dotychczas do czynienia. Prawie bez błędów. Mnóstwo opcji konfiguracyjnych. Wczytywanie obrazków zarówno poprzez FTP, czy z dysku nie sprawia żadnych problemów. Wiele sposobów prezentacji galerii. Lightbox, DHTML czy w JavaScript. To już nie jest ta sama Pony, to jest rewolucja wśród konkurencyjnych produktów. Wprawdzie tłumaczenia zajęło mi sporo czasu ( ktoś kto ma zainstalowaną wersję oryginalną, pewnie zdaje sobie sprawę z tego, ile tam jest tekstu ), ale galeria działa poprawnie. Jest już nowsza wersja galerii, więc w najbliższym czasie uaktualnię komponent, jako że plik językowy jest już dostosowany do najnowszej wersji. To na razie skrócony opis. Postaram się w artykule opisać szerzej możliwości Pony Gallery ML 2.2.0... Pony Gallery ML 2.2.0 PL  - data dodania pliku -  [czwartek, 14 czerwca 2007] 
[12744] 
 Imieniny 0.2pl. Moduł wyświetlający aktualną datę i imieniny. Jest to poprawiona wersja. Dodałem warstwy div, przez co moduł wyświetla tekst w pozycji centralnej. Niektóre templatki ignorowały pozycję w poprzedniej wersji, więc zapraszam do pobierania poprawionej wersji. Imieniny 0.2pl  - data dodania pliku -  [czwartek, 03 maja 2007] 
[9905] 
 JoGadgets 0.44 alpha PL. Nowa wersja bota, oczywiście zmodyfikowana ponownie przeze mnie. Tak zmodyfikowanego bota nie znajdziesz na żadnej innej stronie!!. Wiele nowych opcji. Doszedł Flash-Image-Rotator. Dodano możliwość nadania indywidualnej nazwy dla każdego obrazka w Galerii JoGadgets. Cukierek dla Joomla - Taką nazwę dał swojej produkcji w opisie skryptu autor bota JoGadgets - Artur Heinze. Jak piszą tam... i tam...jest to bot do Joomla! i Mambo o ciekawych możliwościach. Zmodyfikowałem bota, podobnie jak poprzednie w ten sposób, iż obecnie nie trzeba już kopiować folderu "_jgw_" do katalogu root (głównego) z Joomla. Instalacja jest całkowicie zautomatyzowana, czyli instalujemy bota z zipa, tak jak każdego innego bota, czy dowolnego ze składników naszego CMS-a.. Nic nie trzeba ro... Bot JoGadgets 0.44 alpha PL  - data dodania pliku -  [czwartek, 15 lutego 2007] 
[7661] 
 AkoBook 3.42++ PL. AkoBook 3.42++ to Księga gości - komponent dla Mambo/Joomla. Jest to wersja zmodyfikowana, łącznie ze zmianą układu tabel (rating pod nazwą gościa, ikonki z komunikatorami pod wpisem). Zastosowałem w komponencie wszystkie dostępne poprawki, które znalazłem na forum Joomla.org, tak więc księga nie powinna posiadać luk w bezpieczeństwie. Standardowa ochrona antyspamowa: CAPTCHA oraz dodana możliwość dopisania do danych kontaktowych pozycji najpopularniejszych w naszym kraju komunikatorów: Gadu-Gadu, Tlena, Skype, Spika, Aqq oraz Icq. We wszystkich sześciu przypadkach, pozycje wyświetlane są wraz z ikonkami statusu gości wpisanych do księgi. Dodano podwójne pole wpisywania kodu CAPTCHA, co może znacznie utrudnić dodawanie wpisów przez roboty rozsyłające spam. Polska adap... AkoBook 3.42++ PL  - data dodania pliku -  [niedziela, 13 maja 2007] 
[7505] 
 Joomla 1.0.13 JIE iso. Polska wersja Joomla! International Edition. Wydanie specjalne - pakiet instalacyjny. To specjalne wydanie JIE przeznaczone jest głównie do aktualizacji starszych pełnych polskich wydań Joomla+Admin-pl. Oczywiście jest to pełny pakiet instalacyjny. Zanim zainstalujesz, przeczytaj też artykuł na stronie Polskiego Centrum Joomla: Joomla w kapeluszu. Trzy podstawowe cechy: Kodowanie danych w ISO-8859-2. Pełna polonizacja instalatora, witryny i zaplecza administracyjnego. Możliwość przełączania języka zaplecza za pomocą rozwijalnego pola - w trakcie pracy na zapleczu. Joomla 1.0.13 JIE iso  - data dodania pliku -  [poniedziałek, 22 października 2007] 
[7436] 
 DynamicFlash Image Gallery 1.0 Pl . Doskonała galeria we Flashu, prezentująca w sposób bardzo efektowny nasze fotki. Galeria jest autorstwa Creation3d.org Team.. Doskonała galeria we Flashu, prezentująca w sposób bardzo efektowny nasze fotki. Galeria jest autorstwa Creation3d.org Team. Tłumaczenie elementów galerii na język polski oraz drobne modyfikacje:
Krzysiek Stachyra - Jokris - (C) 2007/2008 WWW.JOKRIS.INFO. DynamicFlash Image Gallery 1.0 Pl  - data dodania pliku -  [poniedziałek, 31 grudnia 2007] 
[6258] 
 JCE Editor Mambot 1.1.2 Pl. Bot edytor dla Joomla . Bogactwo możliwości bota: zarządzanie obrazami, obiektami Flash, odsyłaczami do artykułów, kategorii, sekcji i do kontaktów. Funkcja Znajdź i zastąp, czyszczenie z niepotrzebnego kodu, możliwość wczytywania szablonów, to tylko niektóre z jego możliwości. W nowej wersji poprawiony Menażer Obrazów, oraz wstawianie linków. Edytor nie był spolonizowany. Na podstawie oryginalnego tłumaczenia z poprzednich wersji edytora autorstwa [Zwiastuna] spolonizowałem go. Dokonałem kilka zmian, o których piszę poniżej. Uwaga!. Pliki polskich pakietów językowych dostępne na razie na stronach polskich nie są kompatybilne z ta wersją bota. Nie zaleca się instalowania do tej wersji dodatków z wcześniejszych wersji. Kilka znajdziecie na mojej stronie, już s... JCE Editor Mambot 1.1.2 Pl  - data dodania pliku -  [niedziela, 03 czerwca 2007] 
[6006] 
 Joomla 1.0.12bx+Admin-pl - polska edycja Joomla z polskim lub angielskim panelem administracyjnym, z wielojęzycznym instalatorem (polski, angielski). Rozszerzone polskie wydanie Joomla 1.0.12beta. Wersja z dnia 02.04.2007. Joomla 1.0.12bx+Admin-pl  - data dodania pliku -  [czwartek, 03 maja 2007] 
[5762] 

Strony zaprzyjaźnione z serwisem JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo oraz partnerskie
 
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFOJOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Linki do stron www opartych na Joomla! i nie tylko!. Odsyłacze pobierane są z komponentu Linki.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Do Góry      © 2006 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo - Wszelkie Prawa Zastrzeżone      Do Góry
JOKRIS INFOJoomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL || Technorati Profile