Strona Główna Forum Dyskusyjne Joomla Mambo Komponenty Moduły! Pobierz Pliki Księga Gości-Dopisz Się!! Napisz do nas! Okienka Popups dzięki overLIB!
Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 r. 348 dzień roku
Prawa Autorskie serwisu JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
PageRank strony http://www.jokris.info Dodaj Nowości z serwisu Jokris.info do swojej strony iGoogle
 
JOOMLA! TO NAJLEPSZY OBECNIE SYSTEM CMS NA ŚWIECIE! I ZA DARMO!!. PODZIĘKUJMY TWÓRCOM. JOKRIS
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Joomla! - Menu
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Apel o pomoc
Pomoc dla Kuby Kowalskiego - Przekaż 1% Podatku
Przekaż 1% podatku dla Jakuba Leszka Kowalskiego
Migracja do Joomla 1.5
Wykonam migrację
z
Joomla 1.0.XX
do
Joomla 1.5.XX
Zainteresowanych proszę o składanie ofert na mój adres
E MAIL.
Dodaj Do Zakładek
 
 
Add to Technorati Favorites
Menu główne
Gorąco polecam!!!
Kurs autorstwa Wojtka Romanka tworzenia komponentów do Joomla 1.5. Kursy programowanie, c++, delphi, assembler, c#, csharp, sharp, 8051, 80535, pascal. Programy autorskie. Komponenty do Joomla!. Gorąco polecam. Oby jak najwięcej takich programistów!...
Najczęściej pobierają...
Księga Gości-Wpisy
Lukas
Bardzo przydatna strona, korzystam.
Kontynuuj
Krzysztof
Witam, zapraszam na ulotki.
Kontynuuj
Skype Web
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Szukaj w Google
Google Polska!

internet

www.jokris.info
www.2es-sqad.info
pl.wikipedia.org
Kalendarz Imienin
14 Grudnia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor,
Spirydion
Do końca roku zostało 18 dni.
Cytaty
Sens jest w tym, że coś jest bez sensu, gdyż bezsens jest sam w sobie sensem.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
© 2018 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
(C) 2018 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
Google Twoja Wyszukiwarka
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Dwa Es SQAD - Posłuchaj muzyki młodego pokolenia
Autor: Jokris   
23.07.2007.
UWAGA:
Brak zainstalowanego plugina Adobe Flash Player!
Proszę go pobrać klikając na przycisk Get macromedia Flash Player
Wywiad udzielony dla witryny www.rap-style.pl przez skład Dwa Es. Publikuję go za zgodą składu, jako że uważam, iż zespół jest nie doceniony. Zajmują się muzyką od roku 1999, i pewnie gdyby mieli sponsora, dawno byli by na szczytach. Ale jak się nie ma wsparcia (znam to z własnej autopsji ), to nie wiele można zdziałać. Tak przynajmniej tutaj możecie poznać ich opinie na różne tematy jak i posłuchać wyselekcjonowane przeze mnie kawałki. I tak sporo z nowości tu na razie nie będzie, bo chłopaki szykują płytę, więc nie chcą aby materiał ujrzał światło dzienne przed jej wydaniem. Nie ukrywam też, i nigdy tego nie robiłem, że głównym motorem składu, czyli tym który pisze muzykę i teksty ( oczywiście nie wszystkie ) jest mój syn. Inaczej zwany Stahu. Ja wywodzę się z pokolenia Beatles i na nich kształtowałem swoją młodą świadomość, ale to było tak dawno, że pewnie zespół pamięta każdy, bo to była by zbrodnia nie znać najlepszego zespołu w historii muzyki POP. Ale czy POP nie kojarzy wam się z HIP-HOP?. :). Więc czytajcie i tutaj zapomnijcie, że to jest strona o Joomla i Mambo. Pozdrawiam. Krzysiek Stachyra. 23 czerwca 2007 r.

1.Wasze pierwsze nagrania powstały w 1999 roku. Jak możecie porównać waszą pierwszą płytę do płyty z 2006 roku?


Stahu: na początek małe sprostowanie. w 1999 powstał nasz skład ale pierwsza płytę wydaliśmy dopiero w 2001 roku. Wcześniej to było tylko pisanie tekstów i i chęci nagrywania które dopiero z czasem przerodziły się w czyny. no a jak mogę porównać pierwsza płytę do najnowszej. Na pewno jest lepsza technicznie , na pewno liryka poszła bardzo do przodu. teraz bardziej przykładamy się do tego co robimy. każdy temat staramy się przemyśleć a bit dopracować. wtedy tekst powstawał w 5 min i przeważnie bez większej głębi. bity robiliśmy na eyaju *czyli polegało to na wklejaniu gotowych sampli) teraz używamy profesjonalnych programów miedzy innymi fruity loopsa a także żywych instrumentów ( tu mam na myśli Dudiego który czasem wpadnie na jakiś feat z gitarą).


2.Czy planujecie dużo koncertów?


Shake: Na razie jest nam się ciężko pozbierać bo oboje mamy prace i uczymy się zaocznie więc nawet na nagrywanie nie mamy za dużo czasu. Myślę , że koncerty zaczniemy grać w momencie gdy ukończymy nasza nową płytę lub gdy ona będzie prawie gotowa tak by publiczność miała choć namiastkę tego czego może się spodziewać po nowej płycie .


Stahu: Jesteśmy otwarci na wszelkie zaproszenia wiec to zależy od tego czy będzie się cos działo. Bo póki co przeważnie gramy raz na dwa miesiące wiec nie wygląda to najlepiej. Jeżeli tylko się coś zmieni i organizatorzy zaczną kręcić jakieś większe biby i zechcą nas zaprószać to na pewno będzie można nas posłuchać. Niebawem w Knurowie powinna ruszyć organizacja założona przez naszego prezydenta miasta, która będzie miała na celu promować nas „Muzyków” jak i sportowców , malarzy i temu podobne. Wiec jeżeli wszystko dobrze Pojdzie to ruszymy w trasę po Polsce.


3.Co sądzicie o polskim hiphopie? Czy bardzo się różni od amerykańskiego waszym zdaniem?


Stahu: No różni się na pewno zarobkami . wątpię żeby któryś polski m`c dorobił się takiego hajsu jak np. eminem lub 50 cent na paru płytach. Jeżeli chodzi o kwestie przekazu to trudno mi powiedzieć gdyż słabo znam angielski hehe.:)

Jak już słucham to tylko polskiego podziemia (choć tez rzadko) i legalnych weteranów do których na pewno można zaliczyć . Gurala , Paktofonikę , Kalibra , O.S.T.R. , i oczywiście MEZO !! hehe ( to był żart ) choć osobiście nic do niego nie mam. Ale tak samo jak Murzynów tak i jego ciężko mi jest zrozumieć. :P


Shake: Jeżeli chodzi o polski hip hop to moim zdaniem dotknął dna . Dzisiejsi mc wybierają najprostszą drogę jaką jest komercja a w swoich utworach próbują „podlizać się” publiczności . Jeśli chodzi o amerykański hip hop to nie mam wyrobionego zdania na jego temat bo po prostu mało go słucham.


4.A co sądzicie o dolnośląskim podziemiu?


Shake: Nic o nim nie sadze bo nie przypominam sobie żebym słyszał jakieś nielegalne z tamtejszej sceny. Pewnie jak to w każdej nielegalnej scenie bywa są tam tez tacy ludzie , którzy zasługują na legala .


Stahu: Z dolnośląskiego podziemia kojarzę niestety tylko jeden skład a mianowicie : NIETAKT który miałem okazje posłuchać wstępnej wersji ogólnopolskiej składanki „Projekt HipHope” gdzie tez będzie można nas usłyszeć. Obiło mi się o uszy jeszcze paru innych wykonawców ale nie jestem w stanie ich wymienić. Ogólnie dolnośląska scena kojarzy mi się bardzo dobrze to tyle co mogę powiedzieć.


5.Teraz pytanie trochę z innej beczki. To jak spędzacie wolny czas poza muzyką?


Stahu: Ciężko powiedzieć gdyż praktycznie każdy wolny czas poświęcam muzyce. Wracam ze szkoły – włączam fruity loopsa , wracam z pracy – włączam fruity loopsa i tak w koło. Ale nie żałuje sobie tez imprez wiec to mogę zaliczyć do „Wypełniacza mojego pozamuzycznego czasu” hehe no i w porach letnich wsiadam na swój dwukołowiec (Rower) i śmigam po knurowskich bezdrożach oczywiście ze słuchawkami na uszach :) tak wygląda mój wolny czas.


Shake: Hmmmmm wolny czas ? pojecie mi nie znane:) . Praca , szkoła , praca , muzyka w wolnym czasie zasypiam ze zmęczenia hehe


6.Jak i gdzie można zdobyć waszą najnowszą płytę?


Stahu: Ostatnią naszą płytę która ukazała się na początku tego roku można pobrać z naszej strony www.2es-sqad.info . a co do nowej to jesteśmy dopiero w trakcie jej realizacji. Powinna się ukazać na początku przyszłego roku ale nie wiemy jeszcze czy trafi do sklepów czy na strony internetowe. Miejmy nadzieje ze na to pierwsze. Wszystko zależy od tego czy organizacja załatwi nam sponsora jakim ma być firma komputerowa która znajduje się w naszym mieście.


Shake: Noo…


7.A na co dzień czego słuchacie?


Stahu: Przede wszystkim Reggae ! - Patrice, Matisyahu, trochę polskiego „Punk regge” : Happy Sad , Farben Lehre , Dobrych D`n`b m.in. Prodigy, Asian Dub Foundation no i co mi wpadnie w winampa :) Preferuję każdy rodzaj „dobrej” Muzyki.


Shake: Pokahontaz , Projektor, Kaliber 44 , Kasta , Fisz no i ogólnie tego co mi wpadnie w ucho i niekoniecznie muzyki stricte hip hopowej.


8.To może na zakończenie powiedzcie kilka słów. Może kilka zdań dla waszych fanów?


Shake: To my mamy fanów ? …

Stahu: Peace !


 

Strony zaprzyjaźnione z serwisem JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo oraz partnerskie
 
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFOJOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Linki do stron www opartych na Joomla! i nie tylko!. Odsyłacze pobierane są z komponentu Linki.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Do Góry      © 2006 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo - Wszelkie Prawa Zastrzeżone      Do Góry
JOKRIS INFOJoomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL || Technorati Profile