Strona Główna Forum Dyskusyjne Joomla Mambo Komponenty Moduły! Pobierz Pliki Księga Gości-Dopisz Się!! Napisz do nas! Okienka Popups dzięki overLIB!
Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 r. 348 dzień roku
Prawa Autorskie serwisu JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
PageRank strony http://www.jokris.info Dodaj Nowości z serwisu Jokris.info do swojej strony iGoogle
 
JOOMLA! TO NAJLEPSZY OBECNIE SYSTEM CMS NA ŚWIECIE! I ZA DARMO!!. PODZIĘKUJMY TWÓRCOM. JOKRIS
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Joomla! - Menu
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Apel o pomoc
Pomoc dla Kuby Kowalskiego - Przekaż 1% Podatku
Przekaż 1% podatku dla Jakuba Leszka Kowalskiego
Migracja do Joomla 1.5
Wykonam migrację
z
Joomla 1.0.XX
do
Joomla 1.5.XX
Zainteresowanych proszę o składanie ofert na mój adres
E MAIL.
Dodaj Do Zakładek
 
 
Add to Technorati Favorites
Menu główne
Gorąco polecam!!!
Kurs autorstwa Wojtka Romanka tworzenia komponentów do Joomla 1.5. Kursy programowanie, c++, delphi, assembler, c#, csharp, sharp, 8051, 80535, pascal. Programy autorskie. Komponenty do Joomla!. Gorąco polecam. Oby jak najwięcej takich programistów!...
Najczęściej pobierają...
Księga Gości-Wpisy
Lukas
Bardzo przydatna strona, korzystam.
Kontynuuj
Krzysztof
Witam, zapraszam na ulotki.
Kontynuuj
Skype Web
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Szukaj w Google
Google Polska!

internet

www.jokris.info
www.2es-sqad.info
pl.wikipedia.org
Kalendarz Imienin
14 Grudnia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor,
Spirydion
Do końca roku zostało 18 dni.
Cytaty
Sens jest w tym, że coś jest bez sensu, gdyż bezsens jest sam w sobie sensem.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
© 2018 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
(C) 2018 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
Google Twoja Wyszukiwarka
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Prawa autorskie Utwórz PDF Poleć znajomemu
Autor: Jokris   
22.06.2006.

Moje LogoSerwis internetowy www.jokris.info powstał w oparciu o oprogramowanie Joomla! , którego twórcą i prawowitym właścicielem jest: Copyright 2005 Open Source Matters. Cała inna zawartość i dane wpisywane w zawartość tego serwisu internetowego oraz dodawane po instalacji szablony, moduły, komponenty oraz inne dodatki są własnością ich prawowitych właścicieli.

To jest tylko przypomnienie zasad udzielania licencji. A teraz chciałbym napisać, czego oczekuję od czytelników i użytkowników mojego portalu:

  • Jeżeli ktoś, pobierając z mojej strony moduły lub komponenty, (chodzi mi o te, mojego autorstwa) umieszcza je w swoim downloadzie, proszę tylko o to, aby wspomniał w opisie pliku, o autorze adaptacji, bądź autorze pliku, i ewentualnie o stronie autora, wraz z linkiem do niej. Nie chodzi mi tu o reklamę, chociaż skłamałbym, jakbym napisał, że nie jest mi ona potrzebna. Chodzi mi, pomijając powyższą licencję GPL/GNU, o zwykłą uczciwość. Szczególnie dotyczy to autorstwa, bo Ci którzy piszą moduły i komponenty pod Joomla czy Mambo, wiedzą, ile wymaga pracy stworzenie czegoś nowego. Adaptacja plików językowych też wymaga pracy, ale to jest już inna kwestia.
  • Dodatkowo, jeżeli plik jest już w czyimś downloadzie, i, jak wyżej, jest mojego autorstwa, to proszę o nie zmienianie nazw plików, n.p. Pogoda Underground 1.1.pl na Weather Underground 1.1.pl, bo wprowadza to tylko niepotrzebne zamieszanie w nazewnictwo w, i tak skromny zasób modułów i komponentów polskiego autorstwa. Tutaj mamy przypadek z modułem ze zmienionym kodem w stosunku do oryginału prawie w 90%, i jest to tylko przykład, który zaistniał na jednej ze stron propagujących Joomla, i dodatkowo bardzo cenioną przeze mnie.
  • Nie piszę tu o stronach: Joomla.pl , czy JoomlaPl.com , bo akurat te strony mozna podać jako wzór do naśladowania.

Na koniec chciałbym zachęcić młodych, i nie tylko, zdolnych programistów, do pisania nowych modułów i komponentów, bo wiem, że wielu stać na to. Ja jestem sam, i coś tam zawsze stworzę, a skorzystała by z tego cała społeczność Joomla i Mambo.


22 Czerwca 2006 Jokris(Krzysiek Stachyra)

Aneks z dnia 5 marca 2008 r.

Chciałem poinformować wszystkich, a szczególnie nowych użytkowników, iż każdy wpisany post posiada, niewidoczne dla innych użytkowników dane o wpisującym tekst. Czyli IP użytkownika, provider a nawet system operacyjny zainstalowany na komputerze. Adresy które są zza serwerów proxy, też są notowane. Informacje te służą tylko i wyłącznie mnie i podlegają ochronie danych, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

I w przypadku złamania regulaminu mojej strony jak i Forum użytkownik który popełnił jakieś wykroczenie, będzie usuwany z serwisu. Piszę to po to, że ostatnio "wskakują" na Forum użytkownicy piszący swój pierwszy post, których, wydaje się, że jedynym celem jest dokuczenie mi, i ich posty nie mają nic wspólnego z chęcią uzyskania pomocy, lub służą wyłącznie wywołaniu jakiegoś konfliktu pomiędzy mną, Administratorem i właścicielem strony Jokris.info, a innymi użytkownikami.

To co piszę, to nie jest żadne straszenie. Nic nikomu nie grozi, kto logując się do serwisu potwierdza zawarte w oknie logowania informacje i stosuje się do nich. Jeśli nastąpi incydent, w którym poczuję się obrażony ja, lub jakikolwiek inny użytkownik, informuję, iż wystąpię na drogę sądowa z osobą która obraziła mnie domagając się satysfakcji. Przypominam wszystkim, bo zdaje się że nie dociera to do wielu ludzi, że moja strona Jokris.info powstała z moich prywatnych środków. Jest strona prywatną. Nie pełni żadnej roli misyjnej. Nic na stronie nie podlega opłatom.

Jednak z racji zawartych w treści strony informacji mojego autorstwa, w które włożyłem i wciąż wkładam sporo własnej pracy zabraniam z dniem dzisiejszym, czyli 5 marca 2008 publikacji artykułów, porad i przykładów na stronach innych, czasopismach lub biuletynach. Także ulegnie zmianie wiele licencji dodatków mojego autorstwa na bardziej restrykcyjne.

To akurat ma związek z ostatnią dyskusją na forum Joomla.pl, w której właściciel jednej z komercyjnych stron, wykorzystując Joomla! do celów własnych ( czytaj - kasa ), oraz jeden z dodatków przetłumaczonych przeze mnie dosłownie "wgniótł" w ziemię ludzi, którzy twierdzili, że postępuje nieuczciwie, i nie zgodnie z obowiązującym prawem. Administrator Forum w/w pousuwał odsyłacze do strony tego człowieka ( nawet jeden z użytkowników, rozmówców w tym wątku zniknął jak kamfora i szkoda że chłopaki z w/w forum nie usuną jego postów, bo to jakoś tak dziwnie wygląda ), dając mu tym samym zielone światło do prowadzenia tego typu działalności. W skrócie. Sprzedaży Joomla! ( on nazywa to inaczej ) wyposażonej między innymi w dodatek z tłumaczeniem mojego autorstwa za bagatela, ponad 1000zł. Takiej sumy to niejedna osoba nie dostaje za 8 godzin pracy przez cały miesiąc. Takich przykładów jest wiele. O jednym piszę nawet na mojej stronie. I czyż zostawiając wątek "Polska Społeczność Joomla?", nie miałem w swych tezach racji?. Żadnej Społeczności nie ma. Są tylko uczciwi i nieuczciwi ludzie. I na tym zakończę.

Krzysiek Stachyra - Administrator serwisu i forum Jokris.info


 

Strony zaprzyjaźnione z serwisem JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo oraz partnerskie
 
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFOJOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Linki do stron www opartych na Joomla! i nie tylko!. Odsyłacze pobierane są z komponentu Linki.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Do Góry      © 2006 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo - Wszelkie Prawa Zastrzeżone      Do Góry
JOKRIS INFOJoomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL || Technorati Profile