Strona Główna Forum Dyskusyjne Joomla Mambo Komponenty Moduły! Pobierz Pliki Księga Gości-Dopisz Się!! Napisz do nas! Okienka Popups dzięki overLIB!
Dzisiaj jest niedziela, 24 września 2017 r. 267 dzień roku
Prawa Autorskie serwisu JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
PageRank strony http://www.jokris.info Dodaj Nowości z serwisu Jokris.info do swojej strony iGoogle
 
JOOMLA! TO NAJLEPSZY OBECNIE SYSTEM CMS NA ŚWIECIE! I ZA DARMO!!. PODZIĘKUJMY TWÓRCOM. JOKRIS
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Joomla! - Menu
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Apel o pomoc
Pomoc dla Kuby Kowalskiego - Przekaż 1% Podatku
Przekaż 1% podatku dla Jakuba Leszka Kowalskiego
Migracja do Joomla 1.5
Wykonam migrację
z
Joomla 1.0.XX
do
Joomla 1.5.XX
Zainteresowanych proszę o składanie ofert na mój adres
E MAIL.
Dodaj Do Zakładek
 
 
Add to Technorati Favorites
Menu główne
Gorąco polecam!!!
Kurs autorstwa Wojtka Romanka tworzenia komponentów do Joomla 1.5. Kursy programowanie, c++, delphi, assembler, c#, csharp, sharp, 8051, 80535, pascal. Programy autorskie. Komponenty do Joomla!. Gorąco polecam. Oby jak najwięcej takich programistów!...
Najczęściej pobierają...
Księga Gości-Wpisy
Lukas
Bardzo przydatna strona, korzystam.
Kontynuuj
Krzysztof
Witam, zapraszam na ulotki.
Kontynuuj
Skype Web
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Szukaj w Google
Google Polska!

internet

www.jokris.info
www.2es-sqad.info
pl.wikipedia.org
Kalendarz Imienin
24 Września 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gerard, Gerarda,
Gerhard, Maria,
Teodor, Tomir,
Uniegost
Do końca roku zostało 99 dni.
Cytaty
Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
© 2017 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
(C) 2017 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
Google Twoja Wyszukiwarka
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Prawa autorskie Utwórz PDF Poleć znajomemu
Autor: Jokris   
22.06.2006.

Moje LogoSerwis internetowy www.jokris.info powstał w oparciu o oprogramowanie Joomla! , którego twórcą i prawowitym właścicielem jest: Copyright 2005 Open Source Matters. Cała inna zawartość i dane wpisywane w zawartość tego serwisu internetowego oraz dodawane po instalacji szablony, moduły, komponenty oraz inne dodatki są własnością ich prawowitych właścicieli.

To jest tylko przypomnienie zasad udzielania licencji. A teraz chciałbym napisać, czego oczekuję od czytelników i użytkowników mojego portalu:

  • Jeżeli ktoś, pobierając z mojej strony moduły lub komponenty, (chodzi mi o te, mojego autorstwa) umieszcza je w swoim downloadzie, proszę tylko o to, aby wspomniał w opisie pliku, o autorze adaptacji, bądź autorze pliku, i ewentualnie o stronie autora, wraz z linkiem do niej. Nie chodzi mi tu o reklamę, chociaż skłamałbym, jakbym napisał, że nie jest mi ona potrzebna. Chodzi mi, pomijając powyższą licencję GPL/GNU, o zwykłą uczciwość. Szczególnie dotyczy to autorstwa, bo Ci którzy piszą moduły i komponenty pod Joomla czy Mambo, wiedzą, ile wymaga pracy stworzenie czegoś nowego. Adaptacja plików językowych też wymaga pracy, ale to jest już inna kwestia.
  • Dodatkowo, jeżeli plik jest już w czyimś downloadzie, i, jak wyżej, jest mojego autorstwa, to proszę o nie zmienianie nazw plików, n.p. Pogoda Underground 1.1.pl na Weather Underground 1.1.pl, bo wprowadza to tylko niepotrzebne zamieszanie w nazewnictwo w, i tak skromny zasób modułów i komponentów polskiego autorstwa. Tutaj mamy przypadek z modułem ze zmienionym kodem w stosunku do oryginału prawie w 90%, i jest to tylko przykład, który zaistniał na jednej ze stron propagujących Joomla, i dodatkowo bardzo cenioną przeze mnie.
  • Nie piszę tu o stronach: Joomla.pl , czy JoomlaPl.com , bo akurat te strony mozna podać jako wzór do naśladowania.

Na koniec chciałbym zachęcić młodych, i nie tylko, zdolnych programistów, do pisania nowych modułów i komponentów, bo wiem, że wielu stać na to. Ja jestem sam, i coś tam zawsze stworzę, a skorzystała by z tego cała społeczność Joomla i Mambo.


22 Czerwca 2006 Jokris(Krzysiek Stachyra)

Aneks z dnia 5 marca 2008 r.

Chciałem poinformować wszystkich, a szczególnie nowych użytkowników, iż każdy wpisany post posiada, niewidoczne dla innych użytkowników dane o wpisującym tekst. Czyli IP użytkownika, provider a nawet system operacyjny zainstalowany na komputerze. Adresy które są zza serwerów proxy, też są notowane. Informacje te służą tylko i wyłącznie mnie i podlegają ochronie danych, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

I w przypadku złamania regulaminu mojej strony jak i Forum użytkownik który popełnił jakieś wykroczenie, będzie usuwany z serwisu. Piszę to po to, że ostatnio "wskakują" na Forum użytkownicy piszący swój pierwszy post, których, wydaje się, że jedynym celem jest dokuczenie mi, i ich posty nie mają nic wspólnego z chęcią uzyskania pomocy, lub służą wyłącznie wywołaniu jakiegoś konfliktu pomiędzy mną, Administratorem i właścicielem strony Jokris.info, a innymi użytkownikami.

To co piszę, to nie jest żadne straszenie. Nic nikomu nie grozi, kto logując się do serwisu potwierdza zawarte w oknie logowania informacje i stosuje się do nich. Jeśli nastąpi incydent, w którym poczuję się obrażony ja, lub jakikolwiek inny użytkownik, informuję, iż wystąpię na drogę sądowa z osobą która obraziła mnie domagając się satysfakcji. Przypominam wszystkim, bo zdaje się że nie dociera to do wielu ludzi, że moja strona Jokris.info powstała z moich prywatnych środków. Jest strona prywatną. Nie pełni żadnej roli misyjnej. Nic na stronie nie podlega opłatom.

Jednak z racji zawartych w treści strony informacji mojego autorstwa, w które włożyłem i wciąż wkładam sporo własnej pracy zabraniam z dniem dzisiejszym, czyli 5 marca 2008 publikacji artykułów, porad i przykładów na stronach innych, czasopismach lub biuletynach. Także ulegnie zmianie wiele licencji dodatków mojego autorstwa na bardziej restrykcyjne.

To akurat ma związek z ostatnią dyskusją na forum Joomla.pl, w której właściciel jednej z komercyjnych stron, wykorzystując Joomla! do celów własnych ( czytaj - kasa ), oraz jeden z dodatków przetłumaczonych przeze mnie dosłownie "wgniótł" w ziemię ludzi, którzy twierdzili, że postępuje nieuczciwie, i nie zgodnie z obowiązującym prawem. Administrator Forum w/w pousuwał odsyłacze do strony tego człowieka ( nawet jeden z użytkowników, rozmówców w tym wątku zniknął jak kamfora i szkoda że chłopaki z w/w forum nie usuną jego postów, bo to jakoś tak dziwnie wygląda ), dając mu tym samym zielone światło do prowadzenia tego typu działalności. W skrócie. Sprzedaży Joomla! ( on nazywa to inaczej ) wyposażonej między innymi w dodatek z tłumaczeniem mojego autorstwa za bagatela, ponad 1000zł. Takiej sumy to niejedna osoba nie dostaje za 8 godzin pracy przez cały miesiąc. Takich przykładów jest wiele. O jednym piszę nawet na mojej stronie. I czyż zostawiając wątek "Polska Społeczność Joomla?", nie miałem w swych tezach racji?. Żadnej Społeczności nie ma. Są tylko uczciwi i nieuczciwi ludzie. I na tym zakończę.

Krzysiek Stachyra - Administrator serwisu i forum Jokris.info


 

Strony zaprzyjaźnione z serwisem JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo oraz partnerskie
 
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFOJOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Linki do stron www opartych na Joomla! i nie tylko!. Odsyłacze pobierane są z komponentu Linki.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Do Góry      © 2006 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo - Wszelkie Prawa Zastrzeżone      Do Góry
JOKRIS INFOJoomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL || Technorati Profile