Strona Główna Forum Dyskusyjne Joomla Mambo Komponenty Moduły! Pobierz Pliki Księga Gości-Dopisz Się!! Napisz do nas! Okienka Popups dzięki overLIB!
Dzisiaj jest poniedziałek, 26 września 2022 r. 269 dzień roku
Prawa Autorskie serwisu JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
PageRank strony http://www.jokris.info Dodaj Nowości z serwisu Jokris.info do swojej strony iGoogle
 
JOOMLA! TO NAJLEPSZY OBECNIE SYSTEM CMS NA ŚWIECIE! I ZA DARMO!!. PODZIĘKUJMY TWÓRCOM. JOKRIS
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Joomla! - Menu
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Apel o pomoc
Pomoc dla Kuby Kowalskiego - Przekaż 1% Podatku
Przekaż 1% podatku dla Jakuba Leszka Kowalskiego
Migracja do Joomla 1.5
Wykonam migrację
z
Joomla 1.0.XX
do
Joomla 1.5.XX
Zainteresowanych proszę o składanie ofert na mój adres
E MAIL.
Dodaj Do Zakładek
 
 
Add to Technorati Favorites
Menu główne
Forum Ostatnie posty

Zobacz więcej postów...
Gorąco polecam!!!
Kurs autorstwa Wojtka Romanka tworzenia komponentów do Joomla 1.5. Kursy programowanie, c++, delphi, assembler, c#, csharp, sharp, 8051, 80535, pascal. Programy autorskie. Komponenty do Joomla!. Gorąco polecam. Oby jak najwięcej takich programistów!...
Najczęściej pobierają...
Mod Januszczyk

Księga Gości-Wpisy
Lukas
Bardzo przydatna strona, korzystam.
Kontynuuj
Krzysztof
Witam, zapraszam na ulotki.
Kontynuuj
Skype Web
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Szukaj w Google
Google Polska!

internet

www.jokris.info
www.2es-sqad.info
pl.wikipedia.org
Kalendarz Imienin
26 Września 2022
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Cyprian, Euzebiusz,
Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
Cytaty
Marzenie to niedziela myśli.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
© 2022 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
(C) 2022 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
Google Twoja Wyszukiwarka
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Forum Joomla / Mambo :: JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
Forum JOKRIS.INFO
Witaj, Internauto!
Proszę Zaloguj się aby napisać post lub Zarejestruj.
Zapomniałeś hasło?
Jokris - Administrator SerwisuZagadaj na Gadu- Gadu
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Zagadaj na Tlena

problem w wyświetlaniem dat (1 wejść)
Idź na sam dół Odpowiedz

TEMAT: problem w wyświetlaniem dat

#3072
Nightrose (Użytkownik)
Nightrose
Nowicjusz
Posty: 1
graphgraph
problem w wyświetlaniem dat 2008/02/26 20:03 Oklaski: 0  
Witam,
Problem dotyczy dość starej wersji Joomla! 1.0.8
Strona do tej pory działała prawidłowo, aż nagle pojawił sie bląd przy wyświetlaniu dat
Kod:

  Warningmb_eregi_replace():  mbregex compile errpremature end of regular expression in  /var/www/vhosts/gkf-wrota.netout.pl/httpdocs/includes/joomla.php  on line 3464


oraz
Kod:

  Warningmb_eregi_replace():  mbregex compile errpremature end of regular expression in  /var/www/vhosts/gkf-wrota.netout.pl/httpdocs/includes/joomla.php  on line 3444Żeby było ciekawiej błąd nie zawsze wyskakuje, a jeśli wyskoczy to po kilkukrotnym odświeżeniu ładnie wyświetla datę. Nie ma również reguły co do ilości koniecznych odświeżeń do poprawnego wyświetlenia. :/

Problem jest tym większy, ze nie mam dostępu bezpośrednio do serwera. Mam do dyspozycji tylko panel administratora joomli.

Proszę, poradźcie w jaki sposób mogę to naprawić.

http://www.wrota.go.pl/ => strona o której piszę
  Temat został zablokowany.
#3084
Krzysztof Stachyra (Administrator Forum)
Krzysztof Stachyra
Administrator Forum
Posty: 697
graph
Odp:problem w wyświetlaniem dat 2008/02/28 00:25 Oklaski: 88  
Cześć.
Pierwszy krok, to instalacja komponentu JoomlaXplorer 1.6.1 PL, który możesz pobrać z plikowni Joomlapl.com. Obsługa komponentu jest dość prosta, więc myślę, że poradzisz sobie z nim na pewno. Jak go użyć konkretnie, w Twoim przypadku, opiszę dalej.
Drugi krok, to edycja pliku joomla.php, znajdującego się w folderze "includes", w głównym katalogu Joomla. Przewertowałem dwie wersje Joomla 1.0.8, czyli wersje ISO-8859-2 oraz UTF-8, i w obu przypadkach w linii 3444 oraz 3464 ( błędy w tych liniach wskazuje twój interpreter PHP z Twojego serwera ). Błąd wskazuje na nieprawidłowe wykonanie funkcji mb_eregi_replace(), która jest używana w skryptach bardzo rzadko, i dlatego też dziwi mnie, skąd ta funkcja wzięła się w Twojej wersji Joomla, skoro nie znalazłem jej w obu wersjach Joomla 1.0.8. Może któraś z wersji beta?. Jakieś pierwsze wydanie, nie poprawione. Ale pomińmy to, jaka to wersja, i zastanowimy się co możemy zrobić dalej. W pliku joomla.php w linii 3428 znajduje się funkcja mosFormatDate(), a w linii 3444 kod funkcji dodanej przez Zwiastuna, która zamienia angielskie nazwy miesięcy na ich odpowiedniki polskie. Poniżej kod tej funkcji:
Kod:

  /* modified by zwiastun */      if (_LANGUAGE == "pl") {         for ($i=0;$i<count($month1);$i++){             $date eregi_replace($month1[$i],$month2[$i],$date);         }     }     return $date; }


Jak widać, nie jest używana tutaj wymieniana wyżej funkcja PHP mb_eregi_replace(), tylko funkcja PHP eregi_replace(). Podobnie w dalszej części kodu pliku joomla.php od linii 3456 znajduje się następna funkcja, mianowicie mosCurrentDate(). A w linii 3464 część kodu funkcji, opisywanej wyżej i dodanej przez Zwiastuna. Kod identyczny, ale dla większej jasności zacytujemy go poniżej:
Kod:

      if (_LANGUAGE == "pl") {         for ($i=0;$i<count($month1);$i++){             $date eregi_replace($month1[$i],$month2[$i],$date);         }     }     return $date; }


Też widać tylko funkcję PHP eregi_replace(). Ani śladu funkcji, która jest powodem Twoich kłopotów, czyli mb_eregi_replace().
Rozwiązanie. Uruchamiasz komponent JoomlaXplorer. Pracując w trybie "file", a nie w "ftp" ( komunikat na samej górze - "Bieżący tryb: file. Możesz przełączyć na tryb ftp." ) wchodzisz do wspomnianego wyżej folderu "includes". Możesz mieć na górze podobną ścieżkę do poniższej:
Katalog: ../public_html/includes/
Znajdź plik joomla.php. Zrób jego kopię, klikając na ikonkę "POBIERZ".Plik zostanie zapisany na dysku komputera. teraz masz dwie opcje. Edycja pliku przy pomocy JoomlaXplorer, lub podmiana na inny plik. Edycja jest dość kłopotliwa, tym bardziej jeśli ktoś ma małe doświadczenie w języku programowania PHP, więc pozostaje nam tylko podmiana pliku na inny. Pobierz Joomla 1.08_PL - utf-8 ( taką masz wersję kodowania znaków ) z Joomla.pl. Rozpakuj na dysku komputera. Znajdź plik joomla.php. Oczywiście w katalogu "includes" w rozpakowanym Joomla na dysku komputera. Zapamiętaj położenie pliku.
Wróć do Panelu Admina Joomla, do otwartego komponentu JoomlaXplorer ( dla pewności, że nie jesteś wylogowany z sesji, odśwież stronę. Jeśli nie jesteś wylogowany, to na pewno nie wyrzuci cię z Admina. W innym przypadku zaloguj się ponownie do Admina, i wejdź do komponentu do wspomnianego powyżej miejsca, czyli do komponentu JoomlaXplorer. Następnie naciśnij ikonkę znajdującą się na górze ( taki długi rząd ikonek ) o podpowiadanej nazwie "WYŚLIJ":Zaznacz opcję na dole okna "Nadpisać istniejące pliki?". W ten sposób JoomlaXplorer nadpisze Ci oryginalny plik, który chcesz zastąpić. Naciśnij "Przeglądaj" i odszukaj plik joomla.php z instalki rozpakowanej na dysku komputera. Pozostaje Ci tylko naciśniecie przycisku "Wyślij". "Zły" plik joomla.php zostanie zastąpiony poprawnym plikiem joomla.php.
Sprawdź działanie strony w nowej zakładce lub nowym oknie, i jeżeli przez, dajmy na to 30 minut wszystko będzie ok, ODINSTALUJ komponent JoomlaXplorer. Dlaczego?. Dlatego że:
-----------------------------------------------------------------
Komponent JoomlaXplorer jest bardzo niebezpieczny dla naszego systemu. Praktycznie można nim przejąć całkowitą kontrolę nad plikami znajdującymi się na naszym serwerze, ba, nawet nad naszymi kontami ( na niektórych serwerach ) przez osobę nieuprawnianą, czyli znaną wszystkim jako Hacker. Wystarczy że dostanie się do naszego Panelu Admina Joomla, a co za tym idzie, z pełnymi prawami Administratora. Teraz ktoś powie, że przecież Hacker może na nowo zainstalować ten komponent. Ma przecież pełne uprawnienia. Ale musimy pamiętać, że nie ma dostępu do FTP, a my mamy. Więc wystarczy przed odinstalowaniem komponentu zrobić jego kopię na dysku komputera. Po odinstalowaniu komponentu wystarczyłby tylko wrzucić folder "com_joomlaxplorer" do ścieżki "administrator/components/", zostawiając tylko 2 pliki, np:

CHANGELOG.txt
index.html


...lub, jeśli nie mamy dostępu do FTP, przed odinstalowaniem JoomlaXplorer wejść do ścieżki poprzez ten komponent:
Katalog: Katalog: ../administrator/components/com_joomlaxplorer/
...i spakować katalog "com_joomlaxplorer". Naciśnij ikonkę znajdującą się na górze ( taki długi rząd ikonek ) o podpowiadanej nazwie "SPAKUJ":Potem, jak wyżej, należy odinstalować komponent. Jak rozpakować plik ZIP na serwerze, opiszę w innym poście. I wówczas, jeśli chodzi o metodę bez pakowania:

...nasza kochana Joomla, przy próbie ponownej instalacji komponentu JoomlaXplorer zrobi to co robi zawsze, czyli zgłosi błąd, informując nas, że próbujemy zainstalować już istniejące pliki, i na tym zakończy proces instalacji. Może zdarzyć się, że w przypadku tego komponentu może nie zgłosić błędu ( miałem tak... ja ) , ale i tak będzie on nie do użytku, bo instalator przy próbie nadpisania pliku już istniejącego, i tak przerwie kopiowanie na serwer. W ten sposób zostawi puste foldery. W menu "Komponenty" będziemy mieć odnośnik do JoomlaXplorer, ale będzie on nieaktywny.
-----------------------------------------------------------------
Ale co jeśli Hacker, korzystając z kodu źródłowego JoomlaXplorer, przerobi komponent?. Przecież to banalnie proste. Pozostaje nam tylko dodatkowe zabezpieczeniu katalogu Administratora, ".../administrator/" za pomocą pliku .htaccess i .htpasswd, czego efekt możecie zobaczyć, klikając na poniższy link:
http://www.jokris.info/administrator/

To na razie tyle, bo mam kupę innej roboty. Pozdrawiam. Jokris.
CMS: Joomla 1.0.7 Pl. Strona: JOKRIS.INFO. Piszcie spokojnie, bez nerwów!!. [NA SKRÓTY DO POBIERALNI] Gadu-Gadu: Skype: PROSZĘ CZYTAĆ REGULAMIN! Jokris
  Temat został zablokowany.
Idź na samą górę Odpowiedz
© Copyright 2007 Best of Joomla, Powered by FireBoardPobierz nagłówki ostatnich postów.


Strony zaprzyjaźnione z serwisem JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo oraz partnerskie
 
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFOJOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Linki do stron www opartych na Joomla! i nie tylko!. Odsyłacze pobierane są z komponentu Linki.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Do Góry      © 2006 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo - Wszelkie Prawa Zastrzeżone      Do Góry
JOKRIS INFOJoomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL || Technorati Profile