Strona Główna Forum Dyskusyjne Joomla Mambo Komponenty Moduły! Pobierz Pliki Księga Gości-Dopisz Się!! Napisz do nas! Okienka Popups dzięki overLIB!
Dzisiaj jest sobota, 22 stycznia 2022 r. 22 dzień roku
Prawa Autorskie serwisu JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
PageRank strony http://www.jokris.info Dodaj Nowości z serwisu Jokris.info do swojej strony iGoogle
 
JOOMLA! TO NAJLEPSZY OBECNIE SYSTEM CMS NA ŚWIECIE! I ZA DARMO!!. PODZIĘKUJMY TWÓRCOM. JOKRIS
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Joomla! - Menu
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Apel o pomoc
Pomoc dla Kuby Kowalskiego - Przekaż 1% Podatku
Przekaż 1% podatku dla Jakuba Leszka Kowalskiego
Migracja do Joomla 1.5
Wykonam migrację
z
Joomla 1.0.XX
do
Joomla 1.5.XX
Zainteresowanych proszę o składanie ofert na mój adres
E MAIL.
Dodaj Do Zakładek
 
 
Add to Technorati Favorites
Menu główne
Forum Ostatnie posty

Zobacz więcej postów...
Gorąco polecam!!!
Kurs autorstwa Wojtka Romanka tworzenia komponentów do Joomla 1.5. Kursy programowanie, c++, delphi, assembler, c#, csharp, sharp, 8051, 80535, pascal. Programy autorskie. Komponenty do Joomla!. Gorąco polecam. Oby jak najwięcej takich programistów!...
Najczęściej pobierają...
Mod Januszczyk

Księga Gości-Wpisy
Lukas
Bardzo przydatna strona, korzystam.
Kontynuuj
Krzysztof
Witam, zapraszam na ulotki.
Kontynuuj
Skype Web
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Szukaj w Google
Google Polska!

internet

www.jokris.info
www.2es-sqad.info
pl.wikipedia.org
Kalendarz Imienin
22 Stycznia 2022
Sobota
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Dobromysł,
Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta,
Wincenty
Do końca roku zostało 344 dni.
Cytaty
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
© 2022 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
(C) 2022 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
Google Twoja Wyszukiwarka
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Forum Joomla / Mambo :: JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
Forum JOKRIS.INFO
Witaj, Internauto!
Proszę Zaloguj się aby napisać post lub Zarejestruj.
Zapomniałeś hasło?
Jokris - Administrator SerwisuZagadaj na Gadu- Gadu
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Zagadaj na Tlena

PonyGallery ML (1 wejść)
Idź na sam dół Odpowiedz

TEMAT: PonyGallery ML

#478
Januszczyk (Użytkownik)
Januszczyk
Bardzo Pomocny
Posty: 73
graphgraph
PonyGallery ML 2007/03/01 08:48 Oklaski: 22  
Witam
Natrafiłem ostatnio na demo PonyGallery ML. Niczego Jokris nie jest tu za dużo (Candy). Moim zdaniem jeśli chodzi o stronę wizualną komponentu to urok w prostocie. Prosty, przejrzysty, sugestywny w obsłudze, funkcjonalny, bez zbędnych "wodotrysków" komponent. Dobra robota.
U mnie na stronie wszystko OK (oby nie zapeszyć). Jokris i Iceman dzięki za Wasze dotychczasowe trafne sugestie i porady, dzięki którym strona tak funkcjonuje. Obawiam się tylko o jej zabezpieczenie i czy mój plik .htaccess jest wystarczający.
Pozdrawiam
CMS: Joomla 1.0.11 Stable PL; Strona: www.sp8krosno.pl, www.sp14krosno.ovh.org
  Temat został zablokowany.
#484
Krzysztof Stachyra (Administrator Forum)
Krzysztof Stachyra
Administrator Forum
Posty: 697
graph
Odp:PonyGallery ML 2007/03/02 17:32 Oklaski: 88  
Cześć.
Jeśli chodzi o PonyGallery ML, to to, co widzisz w Demo, to jest tylko "zalążek" możliwości nowej odsłony galerii. Jest tam dużo innych opcji, np. dotyczących sposobu wyświetlania zdjęć, czy miniaturek. Tak "zaawansowanej" galerii jeszcze nie widziałem. Autorzy wykonali dobrą robotę, nie ja. Ja to tylko tłumaczę, jako że odbiega ona w treści dużo od swoich poprzedniczek. Jak będzie do pobrania, to polecam ją wszystkim. Trochę mam ostatnio mało czasu, dlatego też nie mogę skończyć ani Ebygallery, ani PonyGallery ML. Pewnie dawno były by już skończone.
Nie masz za co dziękować. Skoro Forum powstało, to jest obowiązkiem, przynajmniej moim, aby ono działało. Twoja strona funkcjonuje dobrze tylko dzięki Tobie, dlatego że potrafisz wykorzystać czyjeś porady. Jest dużo ludzi, którym możesz pisać 20 razy to samo, a oni ani "w ząb". Ale dziękuję w imieniu moim za słowa podziękowania. Co do "Icemana", to już sam musi się wypowiedzieć.
Co do pliku .htaccess, to on nigdy nie będzie wystarczający, bo zagrożenia pojawią się zawsze. Przecież gdyby ich nie było, to pewnie twórcy Joomla zostawili by np. Joomla 1.07, której ja używam, i poprzestali na niej. Ale niestety, każda z nowszych wersji wnosi dużo poprawek, w większości dotyczących nie tyle funkcjonalności, co właśnie bezpieczeństwa. Osobiście uważam, że ostatnio trochę przeholowali z tą ostrożnością (chodzi mi o wersje 1.11 wzwyż ). Jakieś żółte okienka, które przeszkadzają w pracy, i psują efekt wizualny. Przecież można by było napisać artykuł, który byłby dostępny tylko dla admina, w osobnej sekcji i kategorii. A tak niejako "zmuszani" jesteśmy do ingerencji w kody skryptów PHP, chociaż nie wszyscy na tym się znają. Joomla.pl ten problem rozwiązała po swojemu, ustawiając stałą RG_EMULATION w pliku globals.php na 0 (zero) w swojej instalce, chociaż domyślnie w instalkach narodowych ( przejrzałem ich wiele ) jest tam wartość domyślna, czyli 1 ( jeden ). Co kraj, to obyczaj.
Więc nie martw się o swój plik .htaccess. Jest na pewno jakimś zabezpieczeniem Twojej strony w chwili obecnej, o ile dokładnie poczytałeś porady na jego temat na tym Forum, jak być może i na innych.
Trzymaj się "Januszczyk" i przekaż pozdrowienia swoim uczniom. Jako Nauczyciel pewnie wiesz, że człowiek uczy się przez całe życie, więc pewnie jeszcze nie jedno zobaczymy w wirtualnej przestrzeni Internetu. Pozdrofki. Jokris.
CMS: Joomla 1.0.7 Pl. Strona: JOKRIS.INFO. Piszcie spokojnie, bez nerwów!!. [NA SKRÓTY DO POBIERALNI] Gadu-Gadu: Skype: PROSZĘ CZYTAĆ REGULAMIN! Jokris
  Temat został zablokowany.
#499
Wikary (Użytkownik)
Wikary
Bardzo Pomocny
Posty: 48
graphgraph
Odp:PonyGallery ML 2007/03/08 20:34 Oklaski: 7  
Jorkis - nie podesłałbyś, albo umieścił wersji beta PonyGallery z tłumaczeniem ? - kurde fajna jest - nwet jeszcze w tej wersji szczątkowej.

Pozdrawiam
Wikary
Search in Your soul, Your soul is an answer

skarzysko24.pl

  Temat został zablokowany.
#534
Wikary (Użytkownik)
Wikary
Bardzo Pomocny
Posty: 48
graphgraph
Odp:PonyGallery ML 2007/03/14 15:47 Oklaski: 7  
Witam!

Jorkis widzę, z polonizacja pony ML posuwa się naprzód - jak sądzisz kiedy będzie gotowa ? - już doczekać się nie mogę

Pozdrawiam
Search in Your soul, Your soul is an answer

skarzysko24.pl

  Temat został zablokowany.
#597
cez (Użytkownik)
cez
Nowicjusz
Posty: 6
graphgraph
Odp:PonyGallery ML 2007/03/30 06:23 Oklaski: 0  
Ach PonyGallery ML

po pierwsze podziękowania dla Jorkisa za znalezienie komponentu i wzięcie go na warsztat...

Z Joomlą! zetknąłem się niewiele ponad rok temu. PonyGallery była wtedy dodawana w wielu pakietach jako jedyna i domyślna galeria... Myślę, że nie jestem wyjątkiem i podobnie jak ja, wielu użytkowników bezkrytycznie zrobiło ją swoją domyślną galerią. W momencie, gdy okazało się, że jest jeszcze np. Zoom etc. było już za późno (choć to oczywiście dla znawców php względne pojęcie) - prac użytkowników i komentarzy było tyle, że nie miałem odwagi zaproponować zaczęcia wszystkiego od nowa z innym komponentem. I tak do borykam się ze starą Pony do dziś

Nadmienię, że orłem php nie jestem, a stronę o nauce rysunku prowadzę trochę hobbistycznie (adres skromnie pominę ). Jakże ucieszyłem się, gdy kiedyś pojawiła się wersja Pony dodająca do nadsyłanego obrazka prefix z id użytkownika - nie trzeba było już wyjaśniać, że praca nie chce się wgrać, bo np. plik „konik.jpg” już istnieje.

Tłumaczenie ML wcześniej czy później dobiegnie końca (kłaniam się nisko w pas) i wszystko stanie się jasne, ale może Jorkis znajdzie chwilę, lub któryś z użytkowników i napiszecie wcześniej dla zaspokojenia ciekawości. Szukałem czegoś w necie w języku polskim lub angielskim, ale trafiałem jedynie na niemieckie teksty dotyczące PG ML. Myślę, że wiele osób zastanawia się czy:

1. Po pierwsze i przynajmniej dla mnie najważniejsze, czy PonyGallery ML umożliwia update starej Pony? Czy jest możliwe zachowanie i wykorzystanie istniejących zdjęć lub prac oraz komentarzy?

2. Po drugie, związane z pierwszym – jeżeli update czy jest możliwy, to czy jest automatyczny? A jeżeli automatyczny nie jest, to czy można liczyć na przetłumaczenie, lub napisanie skróconej instrukcji jak takiej aktualizacji dokonać? Jako załącznik?

3. Czy nowa PonyGallery ML działa już w zalecanym PHP register_globals setting “OFF”, bo jak wiemy stara Pony nie działała.

4. Czy w ML istnieje pojęcie moderatora galerii? Przyznanie takiego prawa dla zwykłego użytkownika bez praw administratora, który może edytować komentarze innych i czy w ogóle jest możliwość edycji, bo w starej PonyGallery nawet administrator mógł tylko usunąć komentarz, a edytować trzeba było bezpośrednio w bazie SQL.

5. Czy przesyłane przez użytkowników pliki graficzne ciągle umieszczane są w jednym katalogu? Np. przy tysiącu prac przewijanie i szukanie jest może nie tyle kłopotliwe, co zabawne… Czy też może tym razem tworzą się indywidualne podkatalogi użytkowników? Przy dużej ilości plików w jednym katalogu unikam zaglądania do Media Manager w Control Panel Joomli…

6. Czy Pony ML poprawnie reaguje na polskie litery? W starej Pony w panelu admina – gdy prace nie są automatycznie zatwierdzane, – jeżeli w nazwie pliku były polskie litery – nie wyświetlały się miniaturki z podglądem pliku i musiałem zmieniać ręcznie np. przez ftp, by zobaczyć czy zatwierdzić.

7. Czy jest możliwość ustawienia wygenerowania miniaturki na stałe? W starej wersji użytkownik miał możliwość odhaczenia – więc co jakiś czas ktoś eksperymentuje i przesyła bez miniatury…

8. Ważna sprawa: czy w nowej Pony zmieniło się coś w sposobie zapisu autora pracy w bazie SQL. W starej Pony obrazek przysłany przez użytkownika był powiązany nie przez id użytkownika, lecz literalnie przez jego nick lub imię czyli np. „Barnaba111” a nie nr id 555 – jak to jest zazwyczaj w innych komponentach. Kłopot polega na tym, że w starej Pony, jeżeli użytkownik nie ma zablokowanej możliwość zmiany swojego Nicka – gdy go zmienia - Galeria na to nie reaguje, prace znikają z jego profilu np. w CB, zaś kliknięcie na byłą nazwę autora, która ciągle jest wyświetlana, kończy się komunikatem o braku takiego w bazie.

9. Drobnostka, ale czy istnieje możliwość wyłączenia składowania oryginalnie przysłanych plików w zdublowanym katalogu ponyimages i oryginal – czysto dla oszczędności miejsca na serwerze, gdy nie używa się możliwości kliknięcia na obrazek (nie miniaturkę) aby zobaczyć go w oryginalnych rozmiarach? A przy okazji… w starej Pony działał następujący mechanizm: admin ustalał max. format np. 600x600 px i 300 KB, jeżeli użytkownik przysłał np. 1024x768 lub np. 2 MB plik, Pony odrzucała go i nie pojawiał się ani w katalogu „ponyimages”, ani nie generowana była miniaturka, ale komponent zostawiał plik nadesłany plik w podkatalogu „oryginal”! Dziesięć takich „odrzuconych” plików i na serwerze znika 20 MB.

10. Wreszcie, czy wiadomo coś na temat kompatybilności Pony ML z nadchodzącą Joomlą 1.5 ?

11. Ostatnie opcjonalne – nie wiem czy związane z Pony, czy może z innym komponentem… ale może ktoś się z tym zetknął…, jeżeli obnażę swoją ignorancję, to proszę o wybaczenie, być może nie da się odpowiedzieć opierając się na tak skromnych informacjach. Otóż od czasu do czasu w głównym katalogu na serwerze pojawiają mi się pliki o nazwach typu „php5AIF4M”, „phpFhsrsj”, „phpEC1RpK” bez rozszerzenia wielkości od 5 do 500 KB, w środku wśród krzaczków, jedyne czytelne teksty to np.

í_ČPhotoshop 3.0_8B
˙ţ_&File written by Adobe Photoshop¨ 5.0˙î
__Copyright (c) 1998 Hewlett-Packard Company__
__ IEC http://www.iec.ch
Reference Viewing Condition in IEC61966-

A innym razem

_SONY__DSC-P150__H___

Czasami w całym pliku nie ma nic czytelnego. Pliki pojawiają się średnio raz dwa razy w miesiącu.

Oczywiście pomyślałem, że to ślady hakerów, ale porównywałem wielokrotnie katalog po katalogu z oryginalnymi instalkami i nie znalazłem różnic, ani dodatków. Kiedyś jak większość padłem oczywiście ofiarą – w okolicach chyba Joomli 1.09 czy 10, wtedy gdy była akcja z plikami htaccess.txt. w lipcu 06.

Mój dostawca (Netia hosting) twierdzi, że to nie jego śmieci – myślałem, że to może jakiś ślad ichniego thumb.db, ale dział techniczny sugeruje, że to raczej efekt działania galerii używanej w serwisie. Czy Pony faktycznie zostawia coś takiego? Może któś się z tym zetknął?

------------------------------------------------

To tyle, jeszcze raz dzięki dla Jorkisa za prace nad tłumaczeniem PonyGallery ML i z góry jeżeli ktoś zechce na któryś z punktów odpowiedzieć.

Strona: www.rysuj.pl CMS: Joomla! 1.0.12 Stable
  Temat został zablokowany.
#747
alien_zgc (Użytkownik)
alien_zgc
Nowicjusz
Posty: 3
graphgraph
Odp:PonyGallery ML 2007/04/26 13:44 Oklaski: 0  
A ja mam pytanko odnosnie lightbox'a w PonyGallery

A mianowicie jezeli mam na stronie cos flashowego to niestety lightbox tego nie zaciemnia i nie wiem czy tak ma być czy cos nie tak ja zrobilem...
Moze ktos wie jak sie pozbyc tego efektu przenikania flasha??
Zanim napiszesz następnego posta, miej minimum szacunku do właściciela tego Forum i wszystkich innych, którzy udzielają Ci tu jakichkolwiek pomocnych odpowiedzi. Uzupełnij podpis. Minimalna ilość znaków w podpisie wynosi 50. Ta piękna PIECZĄTKA zniknie samoistnie po uzupełnieniu stopki o minimalną ilość oczekiwanych danych. A na początek dostajesz tylko...

  Temat został zablokowany.
Idź na samą górę Odpowiedz
© Copyright 2007 Best of Joomla, Powered by FireBoardPobierz nagłówki ostatnich postów.


Strony zaprzyjaźnione z serwisem JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo oraz partnerskie
 
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFOJOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Linki do stron www opartych na Joomla! i nie tylko!. Odsyłacze pobierane są z komponentu Linki.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Do Góry      © 2006 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo - Wszelkie Prawa Zastrzeżone      Do Góry
JOKRIS INFOJoomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL || Technorati Profile