Strona Główna Forum Dyskusyjne Joomla Mambo Komponenty Moduły! Pobierz Pliki Księga Gości-Dopisz Się!! Napisz do nas! Okienka Popups dzięki overLIB!
Dzisiaj jest sobota, 19 stycznia 2019 r. 19 dzień roku
Prawa Autorskie serwisu JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
PageRank strony http://www.jokris.info Dodaj Nowości z serwisu Jokris.info do swojej strony iGoogle
 
JOOMLA! TO NAJLEPSZY OBECNIE SYSTEM CMS NA ŚWIECIE! I ZA DARMO!!. PODZIĘKUJMY TWÓRCOM. JOKRIS
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Joomla! - Menu
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Apel o pomoc
Pomoc dla Kuby Kowalskiego - Przekaż 1% Podatku
Przekaż 1% podatku dla Jakuba Leszka Kowalskiego
Migracja do Joomla 1.5
Wykonam migrację
z
Joomla 1.0.XX
do
Joomla 1.5.XX
Zainteresowanych proszę o składanie ofert na mój adres
E MAIL.
Dodaj Do Zakładek
 
 
Add to Technorati Favorites
Menu główne
Joomla 1.0.13 ISO/UTF
Joomla 1.0.13 ISO. Pobierz!!.

Joomla 1.0.13 UTF. Pobierz!!.
Gorąco polecam!!!
Kurs autorstwa Wojtka Romanka tworzenia komponentów do Joomla 1.5. Kursy programowanie, c++, delphi, assembler, c#, csharp, sharp, 8051, 80535, pascal. Programy autorskie. Komponenty do Joomla!. Gorąco polecam. Oby jak najwięcej takich programistów!...
Logowanie do Serwisu

Nie pamiętasz hasła?
Najczęściej pobierają...
Gadu-Gadu Firma 1.2
JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo ™
JOKRIS Admin Jokris.info
Fiołek Administratorka
GG Firma ©2009 Jokris.info
2s Sqad - Posłuchaj!
UWAGA:
Brak zainstalowanego plugina Adobe Flash Player!
Proszę go pobrać klikając na przycisk Get macromedia Flash Player
Mambo 4.5.5 Stable PL
Pobierz Mambo 4.5.5 Stable PL! Polska wersja Mambo 4.5.5 - polski frontend, panel admina po angielsku,
Statystyki Serwisu
Odwiedza nas 8 gości
Już odwiedziło nas... 55402383 internautów. Z naszej witryny
pobrano w sumie... 235379 plików. Mamy użytkowników...
Użytkownicy
  2007 wszystkich
  0 dziś
  0 ten tydzień
  0 ten miesiąc
 ostatni: grafo1
I dla Ciekawskich...
A ostatnio stronę odwiedzali...
johcoh - 22.04-19:42
Steadam - 18.03-21:58
jaca220 - 14.01-18:35
Model7 - 10.06-15:22
rolando - 20.04-18:00
bartek9 - 08.04-19:55
jerzyszczur - 08.04-19:00
data - 27.02-08:51
oiz - 12.02-18:23

Katalog Gwiazdor

Otwarty Katalog Stron Internetowych

Profesjonalne bezpłatne statystyki www

Top 24 - Katalog Dobrych Stron

Szukaj w Serwisie...
Księga Gości-Wpisy
Lukas
Bardzo przydatna strona, korzystam.
Kontynuuj
Krzysztof
Witam, zapraszam na ulotki.
Kontynuuj
Skype Web
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Szukaj w Google
Google Polska!

internet

www.jokris.info
www.2es-sqad.info
pl.wikipedia.org
Kalendarz Imienin
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Cytaty
Każda teoria może być zakwestionowana i podana w wątpliwość.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
© 2019 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
(C) 2019 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
Google Twoja Wyszukiwarka
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Jesteś w kategorii Z ostatnich dni 
Peoplebook 1.1.6 plus pl
Utwórz PDF Poleć znajomemu
Autor: Jokris   
13.09.2006.
Strona w widoku galerii avatarów na jasnej templatce
Peoplebook 1.1.6 plus pl. Ostatnia i końcowa modyfikacja komponentu - 8-go września 2006. Dlaczego tak późno piszę o nim, skoro już ponad 2 tygodnie jest w plikowni. Otóż zauważyłem rzecz, która mnie martwi. Po prostu wy nie czytacie moich artykułów, a szczególnie tych w ReMOSitory. I później dostaję maile, "dalczego tak?", "a po co tak?", i oczywiście z grzeczności, jako że jestem bardzo grzeczny, muszę odpowiadać na nie. Nie mam żalu o to, że piszecie do mnie, wręcz nawet cieszę się, tylko czytajcie te artykuły, bo ja w nich staram sie objaśniać sporo rzeczy. Zajrzyjcie do innych plikowni, i zobaczcie jakie oni tam mają opisy. Oczywiście, nie krytykuję tego, ale ja robię po swojemu. A teraz o Peoplebook. Komponent tworzący katalog osób - np. członków klanu. Polska adaptacja wersji standartowej - MamboPL.com Team. Obecnie nie jest już to ten sam komponent. Dokonałem wielu modyfikacji w kodzie PHP, bo przyznam się szczerze, chociaż nie jestem szpecem od PHP, to komponent zawierał dużo błędów, których to nie popełniłby nawet początkujący programista. Komponent ten jest zintegrowany u mnie, poprzez linki, z modułem Gadu-Gadu Firma 1.0.pl. Gadu-Gadu Firma to moduł przywołujący użytkownika Gadu-Gadu poprzez stronę www przeznaczony dla Joomla/Mambo. Zasadniczą zmianą w stosunku do Gadu-Gadu Kontakt 3.0 jest zwię... Gadu-Gadu Firma 1.1.pl, który też można pobrać z działu moduły. Oczywiście nie uległ zmianie, jeżeli chodzi o bezpieczeństwa. Zapraszam do pobierania i życzę udanych eksperymetów oraz miłej zabawy. W dalszej części artykułu, opiszę zmiany dokonane przeze mnie w Komponencie. Ale wcześniej zapraszam do pobierania Peoplebook 1.1.6 plus pl. Ostatnia i końcowa modyfikacja komponentu - 2-go września 2006. Komponent tworzący katalog osób - np. członków klanu. Polska adaptacja wersji standartowej - MamboPL.com Te...Peoplebook 1.1.6 plus pl.
Czytaj całość
 
Jesteś w kategorii Z ostatnich dni 
Poprawki Do Modułów, Komponentów i Templatek Admina
Utwórz PDF Poleć znajomemu
Autor: Jokris   
24.08.2006.
Mod TotalUsers 3.0pl
Mod TotalUsers 3.1pl. - Użytkownicy. Jest to dość stary moduł, wyświetlający statystyki zarejestrowanych użytkowników w polskiej adaptacji autorstwa MamboPL.com Team. Wprawdzie moduł już jest parę dni w plikowni, na mojej witrynie jest powieszony prawie od początku jej istnienia, ale dzisiaj dopiero poprawiłem skrypt PHP, który miał niepoprawnie napisaną funkcję "include()". Wprawdzie moduł działał prawidłowo, ale po zainstalowaniu modułu "Tab Module", nad którym obecnie pracuję, który zresztą też gryzie się z innymi modułami, system  zaczął  informować mnie o błędach w niektórych modułach. Tak że jeżeli ktoś pobrał moduł Mod TotalUsers 3.0pl, a obecnie 3.1.pl, to niech pobierze ponownie, i nadpisze tylko pliki. Dokładny opis modułu znajduje się w PLIKOWNI, więc odsyłam do niej. Następna rzecz, to templatka admina "InvisionPowerBoard Joomla Admin", w której to, po przeróbce z wersji przeznaczonej pierwotnie dla Mambo, zapomniałem dodać w pliku CSS templatki klasę "div.footer", i mimo że sam używam tej templatki, nie zauważyłem, że przy konfiguracji komponentu np. "mosCE Admin", napisy z footera uciekały do góry. Chyba byłem ślepy. Templatka jest już poprawiona, i możecie spokojnie, jak w poprzednim przypadku, nadpisać pliki. Oczywiście dodam tylko na koniec, że wszystkie wersje ReMOSitory, dostępne na mojej witrynie, są również poprawione, czyli zawierają wszystkie łatki bezpieczeństwa. Ja nie zmieniałem wersji, tylko poprawiłem, a jakiej obecnie używam, możecie zobaczyć w downloadzie. Nie musicie reinstalować komponentów, wystarczy tylko pobrać, i jak zawsze, nadpisać pliki. A tak prywatnie, to dziwię się niektórym z was, którzy chyba nie czytają moich artykułów, bo zamiast pobierać poprawioną przez autorów wersję bota dynamicImage1.1.2c.pl, pobierają wersję starszą, a jakie błędy poprawiono, piszę o tym w artykule poniżej. Muszę po prostu zacząć usuwać z witryny starsze wersje składników, bo inaczej się nie da. Jak wy zauważycie błędy, o czym już kiedyś pisałem, zgłaszajcie mi na stronę, bo ja mogłem ich nie zauważyć, a po co ktoś ma mieć problemy. Ja robię błędy, i przyznaję sie do tego, ale ile "krąży" po witrynach Joomla/Mambo źle napisanych dodatków, to jest historia warta osobnego artykułu. Pozdrawiam, i zapraszam do pobierania plików.
 
Jesteś w kategorii Z ostatnich dni 
Poprawiona, nowa wersja dynamicImage 1.1.2c pl
Utwórz PDF Poleć znajomemu
Autor: Jokris   
16.08.2006.
dynamicImage 1.1.2c pl
Ukazała sie nowa, poprawiona wersja bota  dynamicImage1.1.2c, zadaptowana, podobnie jak poprzednia, do języka polskiego. Data wydania projektu na SourceForge to 09.08.2006. Zasadniczą zmianą w stosunku do wersji wcześniejszej, jest poprawka do sposobu wyświetlanego tekstu opisów pod, lub nad opisami obrazków umieszczonych w artykule za pomocą znacznika {mosimage}. Przejrzałem źródło bota, i zauważyłem, że autor poprawił linię w PHP, odpowiadającą właśnie za wyświetlanie tekstu opisowego. Faktycznie, niektóre obrazki z zamieszczonymi przeze mnie opisami, nie były wyświetlane prawidłowo, dlatego zalecam pobranie nowej wersji, i zaktualizowanie bota, pobierając go [TUTAJ]. Bardzo ważna uwaga dotycząca bota!!. Otóż dodatek posiada własny schowek (cache), niezależny od głównego folderu "cache", i prawdopodobnie jest to błąd autora, że nie jest on opróżniany ręcznie, lub automatycznie za pomocą chociażby dodatkowego parametru. Nawet polecenie w panelu admina "wyczyść wszystkie schowki", nie opróżnia "cache" dynamicImage, dlatego zalecam WYŁĄCZENIE SCHOWKA! w parametrach bota, szczególnie dla małych serwerów, bo potrafi on przybrać rozmiary nawet i 10MB, co w przypadku mojego 1GB może być do zniesienia, ale w innych przypadkach może nawet zablokować stronę, szczególnie jeżeli mamy główny schowek (cache) w parametrach witryny ustawiony na "włączony". Dodatek bez włączonego schowka i tak pracuje poprawnie, co widać na mojej stronie. Jeżeli w nastepnych wersjach autor nie zrobi nic w tym kierunku, obiecuję, że dokonam własnoręcznie odpowiednich zmian w kodzie, i dopiero po tych zmianach będę publikował bota. Kilka dodatkowych, mniej ważnych, ale przydatnych porad w dalszej części artykułu.
Czytaj całość
 
Jesteś w kategorii Z ostatnich dni 
jDownload 1.1 Mambot-Plugin
Utwórz PDF Poleć znajomemu
Autor: Jokris   
16.08.2006.
Artykuł o jDownload 1.1 Mambot-Plugin
jDownload 1.0 Mambot-Plugin. Prosty Mambot który pozwala nam dodawać do treści artykułu odnośniki do pobrania dowolnego pliku z naszego serwera, z ustalonej w dodatku ścieżki. Jak stosować dodatek?: Należy utworzyć nowy folder w ścieżce "/images/stories/" o nazwie "mosdl", czyli cała ścieżka do plików będzie wyglądać tak: "/images/stories/mosdl/". W folderze "mosdl" należy umieszczać pliki do pobrania z naszej witryny. Dodatkowo należy skopiować do folderu "mosdl" pusty plik "index.html". Moja sugestia: Można ściągnąć poprzez FTP'a plik "index.html", n.p. z folderu "images", znajdującego się w głównym folderze naszego CMS-a, utworzyć folder "mosdl", wkleić do niego plik "index.html", i ponownie wrzucić folder "mosdl" wraz z zawartością do "/images/stories/". Mambot według autora przeznaczony jest dla Joomla, ale przejrzałem kod, i nie widze przeciwskazań, aby stosowac go w Mambo.  Nie wolno zapominać o wpisaniu rozszerzenia pliku, czyli plik.zip, lub plik.mp3, i.t.d...Proszę przeczytać plik "README.txt" znajdujący się w pliku ZIP z instalką. Dotyczy on równiez licencji, która ma pewne ograniczenia. W dalszej części zademonstruję przykład użycia bota. Zapraszam jeszcze do pobierania bota jDownload 1.0 Mambot-Plugin. Prosty Mambot który pozwala nam dodawać do treści artykułu odnośniki do pobrania dowolnego pliku z naszego serwera, z ustalonej w dodatku ścieżki, czyli  jDownload 1.1 Mambot-Plugin i życzę udanej zabawy.
Czytaj całość
 
Jesteś w kategorii Z ostatnich dni 
PAXX i PAX - Galerie Zdjęć
Utwórz PDF Poleć znajomemu
Autor: Jokris   
12.08.2006.
PAXXGalery PL!
Dadałem parę dni temu do działu plików komponenty, oraz moduły galerii zdjęć autorstwa Tobiasa Floery. Pierwszy z nich to PAXXGallery 0.2.3f pl, a drugi, to wcześniejsza wersja komponentu PAXGallery 0.0.1k pl. Opiszę oba komponenty, jako że mam juz z nimi doświadczenia, które mogą przydać się przy ich prawidłowej konfiguracji. PAXXGallery 0.2.3f pl. to Galeria Zdjęć, oparta na skryptach PHP oraz JS, korzystających z technologii AJAX. Komponent jest przystosowany do poprawnej pracy na serwerach z Safe- Mode: ON!. Posiada zintegrowany z komponentem upload plików na serwer. Obie wersje galerii są spolszczone prawie w 100%, oprócz opisów i nazw plików wyświetlanych na stronie frontowej. Odbywa się to za pomocą "parsowania" przez skrypt javy treści do pliku "style.xml" w przypadku PAXXGallery, oraz do pliku "style.tmpl" w przypadku PAXGallery, który konstrukcyjnie odpowiada plikowi XML. Stąd też nie miałem możliwości ominięcia tej przeszkody. Dodałem także w obu przypadkach, oprócz domyślnej szaty graficznej, kilka własnej produkcji. W oparciu o nie, każdy może stworzyć sobie własną, niepowtarzalną "skórkę". Jeżeli chodzi o upload, to może być z tym problem, szczególnie na serwerach, które nie mają określonej ścieżki "tmp". Dlatego lepiej wczytywać obrazki normalnie, lub w postaci zipa. Według moich testów, na moim serwerze, maksymalną wielkością ładowanego pliku "zip", jest 1MB. Przy większych rozmiarach, komponenty mogą zwrócić błąd. Ale nie muszą. Wszystko zależy od serwera. Zaletą komponentów jest to, że w prosty sposób możemy sobie stworzyć mnóstwo różnych tematycznie galerii, w oparciu o jeden komponent. Dodatkowo pokaz slajdów, po uprzednim włączeniu, u mnie pracuje przwidłowo, co w przypadku galerii Pony było niemożliwe. Jeżeli chodzi o pliki styli, to możemy w nich formatowć treść, jak w zwykłym pliku "html", czyli wstawiać tabele, znaczniki div, th, span itd., oraz wstawiać odnośniki. W ten sposób możemy dostosować wygląd galerii do własnego gustu, lub szaty strony. PAXXGallery korzysta z pliku "style.css", natomiast PAXGallery z "style_css.php". Oczywiście treść tych plików jest w obu przypadkach oparta o wzorce kaskadowych dokumentów styli, czyli CSS. I w tej części jeszcze bardzo ważna rzecz. Nie powinno się zmieniać domyślnych ustawień, np ścieżki do folderu tymczasowego w PAXXGallery. Jest w obu galeriach opcja zmiany chmodów plików po wczytaniu. Zalecam nie korzystać z tego, chyba że tak wymaga serwer. Podczas usuwania galerii, należy najpierw usunąć zdjęcia znajdujące się w galerii, a dopiero później galerię. Jeżeli usuniemy wczesniej galerię, zdjęcia zostaną w bazie danych, wraz z przyporządkowanym do nich ID pliku, oraz ścieżkami GID, czyli ścieżkami do galerii. Spowoduje to bałagan, czego efektem może byc konieczność ręcznego usuwania wpisów z bazy danych. Dodatkowo moduły do wyświetlania slajdów na stronie frontowej PAXGallery Slider 0.0.2, oraz PAXGallery Slider 0.0.1 będą wyświetlać puste obrazki. W dalszej części artykułu, opiszę jak można zmieniać wygląd galerii.
Czytaj całość
 
Jesteś w kategorii Z ostatnich dni 
Bot MosSmilies 2.13.pl
Utwórz PDF Poleć znajomemu
Autor: Jokris   
11.08.2006.
Bot MosSmilies 2.13.pl
Bot MosSmilies 2.13.pl. Bot zastępuje symbole emotikonów wpisywane z klawiatury w treść artykułu, poprzez ich odpowiedniki w postaci obrazków. Na przykład: wpisanie symbolu emotikona ":)" w treść artykułu, zostanie zastąpione przez odpowiadający symbolowi obrazek emotikona. Dodatek został przetestowany pod Joomla i Mambo. Ciekawostką jest to, ze możemy także używać znacznika ...

:call{mossmilies}

...aby wyświetlić wszystkie dostępne emotki. W parametrach możemy wpisać, w ilu kolumnach chcemy wyświetlić emotikony (wszystkie będą widoczne naraz!!). W tym przypadku, możemy wykorzystać taki artykuł do kopiowania nazw emotów. Musimy jednak pamiętać, aby znacznik {mossmilies} nie był jako pierwszy w artykule, bo bot nie zadziała, i wyświetli nam tylko sam znacznik. Podobnie jest z symbolami tekstowymi emotów. Należy najpierw wpisać tekst, lub zostawić spacje na początku, i dopiero potem wpisywać symbole. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale możecie spytać o to autora bota, DJesusa. Ogólnie jest to swego rodzaju gadżet, bo niektóre edytory, jak mosce, też zamieniają symbole emotów w obrazki. No ale chyba nie wszyscy uzywają edytora mosce. Zapraszam do POBIERANIA, i życzę miłej zabawy. Bota możecie zobaczyć w dalszej częsci artykułu, a właściwie mrowisko emotikonów. Jak ktoś lubi PHP, to może dodać własne emotikony. Eksperymentujcie.
Czytaj całość
 
Jesteś w kategorii Z ostatnich dni 
dynamicImage 1.1.2b pl
Utwórz PDF Poleć znajomemu
Autor: Jokris   
03.08.2006.
DynamicImage!
DynamicImage!
Bot dynamicImage 1.1.2b pl. Jest to zamiennik standartowego bota "mosimage", dodający rozmaite efekty do sposobu wyświetlania obrazków, jak na przykład wyskakujące okna, wsparte o javascript, oraz javascript z dhtml. Możemy też dowolnie manipulować pozycją obrazka w tak zwanym bloku (kontenerze), oraz zmieniać rozmiary obrazków do wyświetlania. Bot posiada własny arkusz styli, umieszczony w pliku XML, który możemy dowolnie modyfikować, lub też możemy pozostać przy domyśnym pliku CSS z naszej templatki. Domyślnego bota {mosimage} nie odpublikowałem, mimo że na stronie autorów nie ma wzmianki o tym, czy oba boty mogą pracować razem. Nie stwierdziłem u siebie żadnych zakłóceń, ale jak ktoś nie jest pewien, to może spokojnie odpublikować bota {mosimage}. Najważniejsze, aby Bot dynamicImage był opublikowany na pierwszym miejscu, co muszę oznaczyć na czerwono i jeszcze raz powtórzyć:
Ważne: Bot dynamicImage musi być opublikowany na pierwszym miejscu!.
Zapraszam do pobierania pliku z Downloadu, a efekty działania bota możecie zobaczyć, klikając na dowolny obrazek na stronie głównej mojego serwisu. W tym artykule tez możecie sobie kliknąć na obrazek w górnym lewym rogu. Po zmiane bota, muszę się przyznać, że czeka mnie trochę pracy przy obrazkach, bo styl używany przez dynamicImage, "rozjechał" mi niektóre z nich, ale jakoś poradzę sobie z tym. W dalszej części artykułu znajdziecie opis wykorzystania bota, przykłady, parametry oraz opis styli, wykorzystywanych przez bota.
Czytaj całość
 
Jesteś w kategorii Z ostatnich dni 
Remository 3.25+ Newicons pl
Utwórz PDF Poleć znajomemu
Autor: Jokris   
02.08.2006.
ReMOSitory
Remository 3.25+ Newicons pl, to zmodyfikowana wersja znanego wszystkim komponentu Remository 3.25 Newicons pl. Zauważyłem, że komponent w stosunku do znanego Docmana, ma kilka braków, chociaż ogólnie u mnie nie sprawia żadnych problemów. Jest mniej skomplikowany w konfiguracji niż Docman, ale nie chcę ich porównywć, bo każdy z nich ma swoje wady i zalety. Wersja opuplikowana w Downloadzie, jest tą wersją, z którą ja pracuję już prawie miesiąc, więc nie musicie się obawiać, że zmiany mogą zakłócić pracę komponentu. Zmiany dotyczą ogólnie wyglądu ReMOSitory, a reszta dotyczy nawigacji po folderach i plikach.  Chciałem jeszcze parę rzeczy zrobić, n.p. PageTitle (tytuł strony z ReMOSitory), ale jest już nowa wersja Remository 3.40 RC1, która wprowadza dużo zmian. Praktycznie jest to już całkiem inna wersja, z nową bazą danych, którą trzeba będzie konwertować z wersji 3.2X. Są też zmiany w nawigacji, więc pora zabrać się za nowszą wersję. Ale i tak wersja 3.25 jest chyba najbardziej udaną, z dotychczasowych wersji komponentu. Nie "wywala" pustych okien, jak to ma miejsce n.p. na JoomlaPl.Com, na której używana jest wersja 3.21. Nie zdarzają się przekłamania w statystykach i wiele jeszcze innych zalet. Dalej zamieszczam listę zmian ReMOSitory 3.25+ w stosunku do wersji 3.25...
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 54 z 73


Strony zaprzyjaźnione z serwisem JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo oraz partnerskie
 
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFOJOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Linki do stron www opartych na Joomla! i nie tylko!. Odsyłacze pobierane są z komponentu Linki.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Do Góry      © 2006 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo - Wszelkie Prawa Zastrzeżone      Do Góry
JOKRIS INFOJoomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL || Technorati Profile