Strona Główna Forum Dyskusyjne Joomla Mambo Komponenty Moduły! Pobierz Pliki Księga Gości-Dopisz Się!! Napisz do nas! Nasi Użytkownicy! Okienka Popups dzięki overLIB!
Dzisiaj jest piątek, 16 maja 2008 r. 137 dzień roku
Prawa Autorskie serwisu JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
Powered by MyPagerank.Net
Konto 1000GP! OVH.COM - 8 kont pocztowych!
 
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Joomla! - Menu
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Dodaj Do Zakładek
 
 
Menu główne
Forum Ostatnie posty

Zobacz więcej postów...
Najczęściej pobierają...
Przybyłeś ze strony...
Mod Januszczyk

Księga Gości-Wpisy
Łukasz

Kontynuuj
butek
Krótko: bez tej strony Joomla w Polsce by chyba nie było.
Kontynuuj
Skype Web
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Szukaj w Google
Google Polska!

internet

www.jokris.info
www.2es-sqad.info
pl.wikipedia.org
Surfuj Szybciej w Necie!


Kalendarz Imienin
16 Maja 2008
Piątek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Honorat,
Jan Nepomucen,
Jędrzej, Szymon,
Trzebomysł, Ubald,
Wieńczysław,
Wiktorian
Do końca roku zostało 230 dni.
Cytaty
Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
© 2008 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
(C) 2008 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Odliczamy do...
Aktualny czas:  piątek, 16 maj 2008 12:00:03Odliczamy czas do 3 Maja - czyli do Święta Konstytucji 3 Maja, a będzie to:  niedziela, 03 maj 2009 00:00:00Zostało nam jeszcze:  351 dni 11 godzin 59 minut  - Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki w maju 1791 roku i była to pierwsza w Europie a druga na świecie (po amerykańskiej) uchwalona konstytucja. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1971 roku. Ponownie, po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, 3 maja został uznany za święto państwowe na mocy uchwały Sejmu z dnia 29 kwietnia 1919 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990 kiedy to ,6 kwietnia, Sejm ponownie przywrócił to święto. 
Forum Joomla / Mambo :: JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
Forum JOKRIS.INFO
Witaj, Internauto!
Proszę Zaloguj się aby napisać post lub Zarejestruj.
Zapomniałeś hasło?
Jokris - Administrator SerwisuZagadaj na Gadu- Gadu
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Zagadaj na Tlena

Czeskie znaki diakretyczne (1 wejść)
Idź na sam dół Odpowiedz

TEMAT: Czeskie znaki diakretyczne

#2923
Przemcus (Użytkownik)
Przemcus
Nowicjusz
Posty: 1
graphgraph
Czeskie znaki diakretyczne 2008/02/16 19:42 Oklaski: 0  
Mam problem, z którym walczę chyba już od trzech godzin. Zainstalowałem czeskie mambo, ale nie wyświetlają mi się czeskie znaki diakrytyczne (čřžýáíšě). Co muszę zrobić by się pojawiły, dodam, że strona czeska wersja kodowana jest w utf-8.
Zanim napiszesz następnego posta, miej minimum szacunku do właściciela tego Forum i wszystkich innych, którzy udzielają Ci tu jakichkolwiek pomocnych odpowiedzi. Uzupełnij podpis. Minimalna ilość znaków w podpisie wynosi 50. Ta piękna PIECZĄTKA zniknie samoistnie po uzupełnieniu stopki o minimalną ilość oczekiwanych danych. A na początek dostajesz tylko...

  Temat został zablokowany.
#2932
karolrz (Użytkownik)
karolrz
Pomocny
Posty: 31
graphgraph
Odp:Czeskie znaki diakretyczne 2008/02/17 16:10 Oklaski: 1  
jak kodowałeś bazę danych?
nie skończone: http://borowo24.pl
portfilo w przygotowaniu
używam joomli 1.11 (wszędzie)
  Temat został zablokowany.
#2941
Jokris (Administrator Forum)
Jokris
Administrator Forum
Posty: 697
graph
Odp:Czeskie znaki diakretyczne 2008/02/17 21:40 Oklaski: 86  
Cześć.
Z ciekawości pobuszowałem sobie po czeskich stronach ( i jak w czeskim filmie, nic nie zrozumiałem, z tych stron ), ale zauważyłem, że domyślnym kodowaniem dla języka czeskiego jest standard środkowoeuropejski, czyli:
iso-8859-2 lub Windows-1250 - czeski (cs).
Oczywiście wiem, że ty masz stronę kodowana w UTF-8, ale nie jest to domyślna metoda kodowania znaków dla tego języka, jak i dla wielu innych języków.
Spróbuj dodać, oprócz oczywiście tagu z kodowaniem UTF-8:
Kod:

  <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />


...do index.php templatki, poniższy kod na samej górze:
Kod:

  <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs" lang="cs">


Spotkałem się jeszcze z takimi kodowaniami języka czeskiego:
Kody języka:
ISO 639-1 cs
ISO 639-2 cze/ces
ISO/FDIS 639-3 ces
SIL CZC
...ale to już jako ciekawostka.
Zauważ też, że znaki, które wypisałeś na moim Forum poprawnie wyświetlane są zarówno w kodowaniu iso-8859-2 jak i Windows-1250 ( sprawdź to zmieniając kodowanie w przeglądarce ). Pozdrawiam. Jokris.
CMS: Joomla 1.0.7 Pl. Strona: JOKRIS.INFO. Piszcie spokojnie, bez nerwów!!. [NA SKRÓTY DO POBIERALNI] Gadu-Gadu: Skype: PROSZĘ CZYTAĆ REGULAMIN! Jokris
  Temat został zablokowany.