Strona Główna Forum Dyskusyjne Joomla Mambo Komponenty Moduły! Pobierz Pliki Księga Gości-Dopisz Się!! Napisz do nas! Okienka Popups dzięki overLIB!
Dzisiaj jest sobota, 19 stycznia 2019 r. 19 dzień roku
Prawa Autorskie serwisu JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
PageRank strony http://www.jokris.info Dodaj Nowości z serwisu Jokris.info do swojej strony iGoogle
 
JOOMLA! TO NAJLEPSZY OBECNIE SYSTEM CMS NA ŚWIECIE! I ZA DARMO!!. PODZIĘKUJMY TWÓRCOM. JOKRIS
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Joomla! - Menu
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Apel o pomoc
Pomoc dla Kuby Kowalskiego - Przekaż 1% Podatku
Przekaż 1% podatku dla Jakuba Leszka Kowalskiego
Migracja do Joomla 1.5
Wykonam migrację
z
Joomla 1.0.XX
do
Joomla 1.5.XX
Zainteresowanych proszę o składanie ofert na mój adres
E MAIL.
Dodaj Do Zakładek
 
 
Add to Technorati Favorites
Menu główne
Joomla 1.0.13 ISO/UTF
Joomla 1.0.13 ISO. Pobierz!!.

Joomla 1.0.13 UTF. Pobierz!!.
Gorąco polecam!!!
Kurs autorstwa Wojtka Romanka tworzenia komponentów do Joomla 1.5. Kursy programowanie, c++, delphi, assembler, c#, csharp, sharp, 8051, 80535, pascal. Programy autorskie. Komponenty do Joomla!. Gorąco polecam. Oby jak najwięcej takich programistów!...
Logowanie do Serwisu

Nie pamiętasz hasła?
Najczęściej pobierają...
Gadu-Gadu Firma 1.2
JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo ™
JOKRIS Admin Jokris.info
Fiołek Administratorka
GG Firma ©2009 Jokris.info
2s Sqad - Posłuchaj!
UWAGA:
Brak zainstalowanego plugina Adobe Flash Player!
Proszę go pobrać klikając na przycisk Get macromedia Flash Player
Mambo 4.5.5 Stable PL
Pobierz Mambo 4.5.5 Stable PL! Polska wersja Mambo 4.5.5 - polski frontend, panel admina po angielsku,
Statystyki Serwisu
Odwiedza nas 11 gości
Już odwiedziło nas... 55418537 internautów. Z naszej witryny
pobrano w sumie... 235379 plików. Mamy użytkowników...
Użytkownicy
  2007 wszystkich
  0 dziś
  0 ten tydzień
  0 ten miesiąc
 ostatni: grafo1
I dla Ciekawskich...
A ostatnio stronę odwiedzali...
johcoh - 22.04-19:42
Steadam - 18.03-21:58
jaca220 - 14.01-18:35
Model7 - 10.06-15:22
rolando - 20.04-18:00
bartek9 - 08.04-19:55
jerzyszczur - 08.04-19:00
data - 27.02-08:51
oiz - 12.02-18:23

Katalog Gwiazdor

Otwarty Katalog Stron Internetowych

Profesjonalne bezpłatne statystyki www

Top 24 - Katalog Dobrych Stron

Szukaj w Serwisie...
Księga Gości-Wpisy
Lukas
Bardzo przydatna strona, korzystam.
Kontynuuj
Krzysztof
Witam, zapraszam na ulotki.
Kontynuuj
Skype Web
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Szukaj w Google
Google Polska!

internet

www.jokris.info
www.2es-sqad.info
pl.wikipedia.org
Kalendarz Imienin
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Cytaty
Każda teoria może być zakwestionowana i podana w wątpliwość.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
© 2019 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
(C) 2019 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
Google Twoja Wyszukiwarka
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Jesteś w kategorii Z ostatnich dni 
FlashPartner 1.1.pl
Utwórz PDF Poleć znajomemu
Autor: Jokris   
01.12.2006.
FlashPartner 1.0.pl
FlashPartner 1.1pl (aktualizacja z dnia 01.12.2006. ) jest to wersja modułu stworzona w oparciu o moduł Partnerzy autorstwa Pedro Gonalvesa. Listę poprawek oraz zmian w stosunku do wersji 1.0 możecie przeczytać w dalszej części artykułu. Zalecam PODMIANĘ pliku "mod_flashpartners.php" oraz "mod_flashpartners.xml". Pozostałe pliki można zostawić bez zmian. Moduł jest w fazie rozwojowej, dlatego proszę o zgłaszanie błędów bezpośrednio do mnie, aby ułatwić i przyspieszyć ich usuwanie. Jak dotychczas sam znajduję "niedopracowania" w moich modułach, co zajmuje mi zbędny czas, a wiadomą rzeczą jest, że drobne błędy mogą pojawiać się zawsze, jako że ja PRACUJĘ SAM!!. Dlatego musimy współpracować ze sobą, czyli ja, Autor, i Wy, Użytkownicy moich produktów. Tak jest na całym świecie. Nie chodzi mi o wymyślanie jakiś "kosmicznych" sugestii i rozwiązań, bo moduł jest taki, jaka jest moja koncepcja na niego. Liczę na owocną współpracę, a efekt jej będzie widoczny. A teraz o module FlashPartner 1.1pl. W Module możemy osadzać odsyłacze do naszych stron partnerskich, wraz z Logiem partnera w formacie zwykłego obrazka (wszystkie pliki graficzne akceptowane przez przeglądarki) oraz animacji, lub statycznego pliku w formacie Flash (swf). Dodatkowo Flash wspomagany jest przez odpowiedni skrypt java, w celu poprawy jakości wyświetlania. W parametrze "Ścieżka do Logo(wszystkie pliki)" moduł sam wykrywa, czy wpisana jest ścieżka do Obrazka, czy też do Flasha. Standartowo FlashPartner obsługuje 10-sięć stron partnerskich. Zaletą modułu jest to, iż jest on niezależny od żadnego komponentu. Dodatkowo możemy go klonować, co było niemożliwe w module Partnerzy, przez co ilość partnerów jest nieograniczona.  Moduł jest wystawiony w moim lewym panelu na samym dole. Zanim poczytasz o opcjach konfiguracyjnych, pobierz FlashPartner 1.1.pl. Wersja z dnia 01.12.2006. Co nowego w wersji 1.1: W stosunku do wersji 1.0 poprawiłem drobne błędy w kodzie skryptu modułu. Dodałem możliwość wyłączania wspomagania w Javie dla... FlashPartner 1.1pl na skróty. Czytaj dalej, jeśli chcesz... Co nowego w wersji 1.1:
 • W stosunku do wersji 1.0 poprawiłem drobne błędy w kodzie skryptu modułu.
 • Dodałem możliwość wyłączania wspomagania w Javie dla problemów z patentem Eloas pod IE ( moduł wchodził w kolizję z innymi dodatkami, które stosowały osadzanie Flasha za pomocą Javy ). Dopisałem do skryptu modułu kod pozwalający na losowe generowanie unikalnego ID oraz nazwy dla każdego obiektu z Logiem parnera osadzonym w technologii Flash. Po sklonowaniu modułu, pojawiały się obiekty o takim samym ID, co jest nie dopuszczalne w przypadku osadzania wielu obiektów korzystających z Pluginów i kontrolek ActiveX na stronie www.
 • Dodałem również możliwość definiowania odstępów poziomych i pionowych zarówno dla obrazków jak i dla Flasha.


Opis modułu:
Jest to wersja modułu stworzona w oparciu o moduł Partnerzy autorstwa Pedro Gonalvesa.
W Module możemy osadzić odsyłacze do naszych stron partnerskich, wraz z Logiem partnera w formacie zwykłego obrazka (wszystkie pliki graficzne akceptowane przez przeglądarki) oraz animacji, lub statycznego pliku w formacie Flash (swf). Dodatkowo Flash wspomagany jest przez odpowiedni skrypt java, w celu poprawy jakości wyświetlania. W parametrze "Ścieżka do Logo[wszystkie pliki]" moduł sam wykrywa, czy wpisana jest ściezka do Obrazka, czy też do Flasha.
Standartowo FlashPartner obsługuje 10-sięć stron partnerskich.
Zaletą modułu jest to, iż jest on niezależny od żadnego komponentu. Dodatkowo możemy go klonować, co było niemożliwe w module Partnerzy, przez co ilość partnerów jest nieograniczona.

Opcje konfiguracyjne:

 • Decydujemy, czy włączyć, lub wyłączyć  "omijanie patentu Eloas" dla Internet Explorer'a. Dotyczy to wyłącznie tylko tej przeglądarki i jeśli ustawisz parametr na TAK, osadzanie Flasha będzie wspomagane poprzez odpowiedni skrypt Java. Jeśli NIE, wokół każdego osadzonego w module Flasha pod IE pojawi się ramka w celu aktywacji kontrolki ActiveX. Problem z Eloas nie dotyczy przeglądarki Firefox, oraz Opera, ale tylko dla wersji nie wyższej jak v8.
 • Wybieramy, ilu partnerów chcemy wyświetlić. Jest to opcja dodatkowa, bo dopóki nie wypełnimy pola z adresem URL Partnera X, nie będzie jego logo widoczne. Czyli puste pole z adresem URL wyłączą Partnera, mimo że inne pola są wypełnione. Dopiero wypełnione pole URL Partnera X powoduje jego uaktywnienie, i wyświetlenie. PAMIĘTAJCIE O TYM!.
 • Ustawianie szerokości modułu oraz wyrównanie w poziomie.
 • Ustawianie koloru tła modułu oraz tła dla każdego Flasha osobno. Wpisujemy dowolne wartości w HEX, lub słownie, czyli black, red, white. Parametr "transparent" ustawia kolor modułu na - przeźroczysty, czyli na taki, jaki ma oryginalny kolor tło naszego modułu. Jeśli chcemy mieć tło Flasha takie same jak tło modułu, wystarczy przepisać dane z tła modułu, do tła flasha, ale tylko w systemie szesnastkowym (ze względu na Flasha). czyli np. #fffff, czyli biały. Jeżeli nie wiesz, jaki kolor ma tło twoich modułów, odczytaj go z pliku CSS twojej templatki, z klasy body, lub table.moduletable th (element background:). Możesz również zainstalować polski dodatek ColorZilla dla Firefoxa. Jest do tych celów idealny. Czasami parametr ze zmianą kolorów może się przydać.
 • Ustawianie koloru ramki Obrazka. Parametr ten nie dotyczy Flasha. Jeżeli chcemy mieć kolor ramki taki sam, jak tło modułu, wystarczy przepisać dane z tła modułu, do koloru ramki, może być w systemie szesnastkowym, np. #fffff, czyli biały, lub słownie, czyli black, red, white. Parametr "transparent" ustawia kolor ramki na - przeźroczysty, czyli na taki, jaki ma oryginalny kolor tło naszego modułu.
Możesz użyć mojej tabeli kolorów klikając w poniższy odnośnik:
 • Ustalenie wielkości, lub jak kto woli, grubości ramki wokół obrazka. Parametr ten nie dotyczy Flasha. Zalecane wartości to (0 - 4).
 • Możliwość wyświetlania obrazków partnerów w orientacji pionowej, lub w poziomej (przydatne, gdy chcemy moduł umieścić np. w części dolnej templatki).
 • Parametr dotyczący dwóch parametrów poniżej. Pozwala zdefiniować, która opcja z poniższych ma być aktywna.
  1. Wybieranie obrazka z rozwijalnej listy (dotyczy wyłącznie obrazków). Obrazki należy skopiować do folderu "mod_flashpartners" w ścieżce "..www/modules/".
  2. Możemy również wybrać obrazek poprzez wpisanie ścieżki do niego, i w przypadku naszego serwera, może to być ścieżka względna np. "images/stories/loga/naszplik.jpg" dla obrazka, a dla flasha "images/stories/loga/naszplik.swf". Natomiast w przypadku wybrania Logo z innego serwera, należy wpisać w pole z ścieżką PEŁNY ADRES URL.
 • Dalsze parametry to wyrównanie obrazków w poziomie. Dodałem warstwy <div>.
 • Ustawienie odstępów poziomych i pionowych pomiędzy Obrazkami jak i Flashem z Logiem partnera. Parametr dotyczy wszystkich mediów.
 • Ustawienie szerokości oraz wysokości Obrazka lub Flasha z Logiem partnera (dla każdego osobno).
 • Dodanie wcięć do obrazków, czyli wyświetlanie ich w stylu listy.
 • Sposób otwarcia odsyłacza do partera, w tym samym oknie, w nowym i.t.d..
 • Wybór wersji plugina Adobe Flash Player.
 • Uaktywnienie, lub dezaktywacja dodatkowego menu Flasha. (zoom, show all, itd). Zalecam wyłączenie menu.
 • Zalecam również uaktualnienie plugina Adobe Flash Player (dawniej ShockwaveFlash Player) do wersji 9,0,16,0, lub nowszej, na stronie Adobe Flash Player Download Center. Według informacji uzyskanych w internecie, znacznie poprawia on jakość wyświetlanej animacji Flash.
 • Użytkownikom IE polecam przeczytanie pliku "readme.txt", znajdującego się w folderze "modules/mod_flashpartners/dane/", lub z pliku instalacyjnego.


Flash Partnerzy


Autor modułu:
Krzysiek Stachyra - Jokris - (C) 20006 WWW.JOKRIS.INFO. Zapraszam na moją stronę i na nowe FORUM dyskusyjne poświęcone Joomla! i Mambo!.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Strony zaprzyjaźnione z serwisem JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo oraz partnerskie
 
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFOJOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Linki do stron www opartych na Joomla! i nie tylko!. Odsyłacze pobierane są z komponentu Linki.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Do Góry      © 2006 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo - Wszelkie Prawa Zastrzeżone      Do Góry
JOKRIS INFOJoomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL || Technorati Profile