Strona Główna Forum Dyskusyjne Joomla Mambo Komponenty Moduły! Pobierz Pliki Księga Gości-Dopisz Się!! Napisz do nas! Okienka Popups dzięki overLIB!
Dzisiaj jest piątek, 18 października 2019 r. 291 dzień roku
Prawa Autorskie serwisu JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
PageRank strony http://www.jokris.info Dodaj Nowości z serwisu Jokris.info do swojej strony iGoogle
 
JOOMLA! TO NAJLEPSZY OBECNIE SYSTEM CMS NA ŚWIECIE! I ZA DARMO!!. PODZIĘKUJMY TWÓRCOM. JOKRIS
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Joomla! - Menu
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Apel o pomoc
Pomoc dla Kuby Kowalskiego - Przekaż 1% Podatku
Przekaż 1% podatku dla Jakuba Leszka Kowalskiego
Migracja do Joomla 1.5
Wykonam migrację
z
Joomla 1.0.XX
do
Joomla 1.5.XX
Zainteresowanych proszę o składanie ofert na mój adres
E MAIL.
Dodaj Do Zakładek
 
 
Add to Technorati Favorites
Menu główne
Forum Ostatnie posty

Zobacz więcej postów...
Gorąco polecam!!!
Kurs autorstwa Wojtka Romanka tworzenia komponentów do Joomla 1.5. Kursy programowanie, c++, delphi, assembler, c#, csharp, sharp, 8051, 80535, pascal. Programy autorskie. Komponenty do Joomla!. Gorąco polecam. Oby jak najwięcej takich programistów!...
Najczęściej pobierają...
Mod Januszczyk

Księga Gości-Wpisy
Lukas
Bardzo przydatna strona, korzystam.
Kontynuuj
Krzysztof
Witam, zapraszam na ulotki.
Kontynuuj
Skype Web
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Szukaj w Google
Google Polska!

internet

www.jokris.info
www.2es-sqad.info
pl.wikipedia.org
Kalendarz Imienin
18 Października 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało 75 dni.
Cytaty
Nie wiedziałem nic trwając w niewzruszonej wierze, że nie minął czas okrutnych cudów.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
© 2019 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
(C) 2019 JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo
Google Twoja Wyszukiwarka
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Forum Joomla / Mambo :: JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo
Forum JOKRIS.INFO
Witaj, Internauto!
Proszę Zaloguj się aby napisać post lub Zarejestruj.
Zapomniałeś hasło?
Jokris - Administrator SerwisuZagadaj na Gadu- Gadu
Zadzwoń do mnie poprzez Skype!
Zagadaj na Tlena

Korespondencja seryjna (1 wejść)
Idź na sam dół Odpowiedz

TEMAT: Korespondencja seryjna

#1229
petrus_ (Użytkownik)
petrus_
Bardzo Pomocny
Posty: 53
graphgraph
Odp:Korespondencja seryjna 2007/07/13 12:13 Oklaski: 16  
W Joomla standardowo jest dodatek Maskowanie adresów e-mail (EmailCloaking), który ukrywa adresy email przed robotami internetowymi. Dodatek przetwarza adresy email w kodzie HTML strony tak, że są niewidoczne dla robotów wyszukujących. Natomiast na stronie wyświetlany jest poprawny adres email i link do niego.

Ponieważ dodatek wykorzystuje klasę emailCloaking więc sądzę, że jest tez dostępny dla Mambo.

Co do skuteczności trudno mi się wypowiadać.
Petrus

Joomla (1.12 pl, 1.13 ISO, UTF-8)
jedna z moich stron
  Temat został zablokowany.
#1235
Iceman (Użytkownik)
Iceman
Prawie Moderator
Posty: 115
graphgraph
Odp:Korespondencja seryjna 2007/07/14 10:09 Oklaski: 46  
No tak petrus_, ale zauważ że Alicji chodzi o spam wysyłany przez Kontakt a EmailCloaking ma się do tego nijak.
"This is a war, and we are soldiers. Death can come for us at any time.. in any place."

CMS: Joomla! 1.0.11-1.0.13
URL's: http://fragout.pl/ http://legiacudz.com/ http://klubtysiaca.info/
  Temat został zablokowany.
#1237
Krzysztof Stachyra (Administrator Forum)
Krzysztof Stachyra
Administrator Forum
Posty: 697
graph
Odp:Korespondencja seryjna 2007/07/14 19:01 Oklaski: 88  
Cześć.
Jeśli mogę włączyć się do dyskusji , to mam kilka sugestii.

 • petrus_ napisał:
  W Joomla standardowo jest dodatek Maskowanie adresów e-mail (EmailCloaking),
  ...i ma na 100% rację. Nie należy lekceważyć tego dodatku, bo może nie jest na 100% skuteczny, ale zawsze ograniczy ilość spamu. A przynajmniej odczyt adresów e-mail. Znam inne tego typu dodatki, ale po testowaniu ich, stwierdziłem, że niczym się nie różnią od wbudowanego dodatku "Maskowanie adresów e-mail (EmailCloaking)". W Mambo może nazywać się podobnie.

 • Iceman napisał:
  No tak petrus_, ale zauważ że Alicji chodzi o spam wysyłany przez Kontakt a EmailCloaking ma się do tego nijak.
  To też prawda. Bo jak pisze Iceman, cała sprawa dotyczy komponentu com_contact, czyli też wbudowanego w core Joomla i Mambo składnika, który służy do wysyłania poczty z naszej witryny. I tutaj leży sedno całego wątku.

 • Alicja napisała:
  Dzięki za pomysł Iceman , ale poczekam na inną wersję. Zależy mi bowiem na tym, aby moi użytkownicy kontaktowali się za pomocą formularza com-contact. Czy ktoś próbował zabezpieczyć ten komponent?
  No właśnie czy ktoś próbował zabezpieczyć ten komponent?. A mam pytanie do Ciebie Alicja. A Ty próbowałaś?. Bo przecież ten komponent ma wbudowane filtry zarówno do tematów e-maili, jak i ich treści. Standardowo jest w Menu witryny odnośnik do tego komponentu. I nawet jeśli utworzysz dodatkowe odnośniki do osobistego kontaktu z wybrana osobą, to i tak w dalszym ciągu korzystasz z komponentu com_contact. U mnie jest to menu typu "Odsyłacz - kontakt". W edycji menu masz takie pozycje po lewej stronie:
  ( przykład dotyczy kontaktu ze mną, czyli Administratorem serwisu )  Kod:

         index.php?option=com_contact&task=view&contact_id=1&Itemid=26  com_contact, jak wyraźnie widać w odsyłaczu. Natomiast po prawej masz na samym dole trzy pola:  To jest filtr komponentu, i na tyle skuteczny, że zablokuje Ci wszystko co chcesz, wysyłane poprzez cały komponent com_contact. Bo te reguły ustalasz nie tylko dla tego kontaktu, ale dla całego komponentu. A skuteczny, bo dzięki temu wątkowi przypomniałem sobie o nim. Działał tak efektywnie, że od około miesiąca, dwóch nie dostawałem e-maili z Forum. A dlaczego?. No właśnie dlatego, że widzicie na obrazku powyżej wpis "Enter a subject". W taki sposób wpisany tekst blokuje wszystkie tematy z wyrazami "Enter", "a", "Subject". A właśnie informacja z Forum zawierała słowa "Subject". Zamieniłem w pliku "post.php" kod:
  Oryginalny tekst formularza wysyłany z forum Fireboard do Moderatorów:
  ( tutaj kod z wersji 1.0.1 niczym nie różniący się od wersji mojej, 1.0.0 )
  Kod:

    foreach ($subsList as $subs) { $mailsubject "$_COM_A_NOTIFICATION $board_title"; $msg "$subs->name,\n"; $msg .= "$_COM_A_NOTIFICATION1 $board_title forum\n"; $msg .= "Subject: '" stripslashes($messagesubject) . "' in Forum: '" stripslashes($catName) . "'\n"; $msg .= "Posted by: " stripslashes($fb_authorname) . "\n\n"; $msg .= "$_COM_A_NOTIFICATION2\n"; $msg .= "URL: $messageUrl\n\n"; $msg .= "Post:\n"; $msg .= stripslashes($mailmessage); $msg .= "\n\n"; $msg .= "$_COM_A_NOTIFICATION3\n"; $msg .= "\n\n\n\n\n"; $msg .= "** Powered by FireBoard **\n"; $msg .= "** Best of Joomla! - http://www.bestofjoomla.com **"; if ($ip != "127.0.0.1" && $my->id != $subs->id) { //don't mail yourself                                                    mosmail($fbConfig['email'] , "Forum at " . $_SERVER['SERVER_NAME'], $subs->email, $mailsubject, $msg);


  ...i jak widać zawiera on tekst Subject. A nagłówek wiadomości wyglądał tak:

  Forum at www.jokris.info [moj@email.info]
  Forum JOKRIS.INFO forum
  Subject: 'Odproblem z downloadem...' in Forum: 'CMS Mambo'
  Posted by: nono44

  Poniżej zmodyfikowany przeze mnie kod z tekstem formularza wysyłany z forum Fireboard do Moderatorów:
  Kod:

    foreach($subsList as $subs){ $mailsubject "$_COM_A_NOTIFICATION $board_title"; $msg  "$subs->name,\n"; $msg .= "$_COM_A_NOTIFICATION1 forum $board_title\n"; $msg .= "Temat: '".stripslashes($messagesubject)."' na Forum: '".stripslashes($catName)."'\n"; $msg .= "Autor postu: "stripslashes($fb_authorname) . "\n\n"; $msg .= "$_COM_A_NOTIFICATION2\n"; $msg .= "URL: $messageUrl\n\n"; $msg .= "Post:\n"; $msg .= stripslashes($mailmessage); $msg .= "\n\n"; $msg .= "$_COM_A_NOTIFICATION3\n"; $msg .= "\n\n\n\n\n"; $msg .= "** Powered by FireBoard **\n"; $msg .= "** Best of Joomla! - http://www.bestofjoomla.com **"; if($ip != "127.0.0.1" && $my_id != $subs->id){//don't mail yourself                              mosmail($fbConfig['email'],"Informacja z Forum " . $_SERVER['SERVER_NAME'],$subs->email,$mailsubject,$msg);


  ...i CUD!. E-maile nagle zaczęły dochodzić. A wyprawiałem różne rzeczy, aby dojść, dlaczego nie dostaje tych e-maili z Forum. Oskarżałem OVH, usuwałem wszystkie filtry na koncie pocztowym, i nie pomagało. Teraz znam przyczynę.


Wnioski?:
Jak mówi stare powiedzenie "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Komponent com_contact to potężne narzędzie z w pełni konfigurowalnymi filtrami. Nie wiem, czy nie lepsze filtry, niż na niejednym koncie pocztowym. Możesz tutaj wpisywać dowolne adresy e-mail, słowa z treści, czy słowa z treści tematu. Proponuję do pola "Blokuj tekst" wpisać następujące wyrażenia, które stosuję do blokowania spamerów pojawiających mi się w module "Skąd przybyłeś...". Oto one:

Kod:

  sex;porn;credit;cards;capital;whois;pharmacy;doctorato;bankjp;thisinvestment;withfunds;thatwealth;seblogs;pharlo;clomid;panda;[url];url;hi;blogOczywiście to tylko część ze wszystkich możliwych słów. Po prostu eliminować spamerów poprzez kolejne dopisywanie ich do tej listy. Zauważ, że treść od spamera zawiera zazwyczaj odnośniki w postaci [url], [url=www.spamer.tld]. Są to znaczniki BBCode, ale dodałem też na końcu zwykły znacznik url. Tylko pamiętaj!!, że jeśli ktoś poda Ci w treści e-maila do Ciebie jakiś adres URL, wówczas e-mail nie dojdzie. Do pola "Blokuj tematy", jeśli nie używasz komponentów anglojęzycznych ( wspomniany wyżej FireBoard ), możesz dopisać parę innych wyrażeń, np:
at;Subject;genera,egregiously
Nie ma potrzeby zabezpieczać komponentu jak pisała Alicja, tylko odpowiednio go skonfigurować. To wszystko. Pozdrawiam. Jokris.

P.s:
Na koniec taka uwaga dla Ciebie petrus_, ale i też dla innych. Staraj się po wyświetleniu komunikatu przez Firefoxa, że strona zawiera dane POSDATA, odczekać chwilę, aż wrócisz do postu, i wówczas naciśnij przycisk ANULUJ, a nie OK. Stąd te twoje podwójne posty. Ja już o tym pisałem. Jak post jest ostatni, to nie ma problemu. Można go usunąć. Ale jak już jest w środku, to muszę interweniować w bazie danych. Dodatkowo jako MODERATOR Forum możesz drugi post usunąć, czego nie mogą zrobić zwykli użytkownicy. Narka...
CMS: Joomla 1.0.7 Pl. Strona: JOKRIS.INFO. Piszcie spokojnie, bez nerwów!!. [NA SKRÓTY DO POBIERALNI] Gadu-Gadu: Skype: PROSZĘ CZYTAĆ REGULAMIN! Jokris
  Temat został zablokowany.
#1384
Alicja (Użytkownik)
Alicja
Pomocny
Posty: 24
graphgraph
Odp:Korespondencja seryjna 2007/08/05 19:38 Oklaski: 1  
Bardzo dziękuję Ci Jokris za wyczerpującą odpowiedź.
1. Nie próbowałam zabezpieczać com_contact, bo się po prostu na tym nie znam.
2. Po długim studiowaniu twojej odpowiedzi (szare komórki dwoiły się i troiły zanim pojęły) zrozumiałam jej sens. Niestety, w moim komponencie nie mam żadnych zabezpieczeń, o których piszesz (blokuj emaile, tematy, tekst). Korzystam z mambo4.5.4.
3. Chociaż jestem "niedouczona" w te klocki, to jestem dumna, że mogłam pomóc komuś tak obeznanemu jak ty w rozwiązaniu tak gryzącego problemu. To nic, że przez przypadek (hihih). I tak się cieszę.
Pozdrawiam
CMS: mambo 4.5.4
www.przedszkolanki.com
  Temat został zablokowany.
Idź na samą górę Odpowiedz
© Copyright 2007 Best of Joomla, Powered by FireBoardPobierz nagłówki ostatnich postów.


Strony zaprzyjaźnione z serwisem JOKRIS.INFO - Rozszerzenia, dodatki do Joomla! i Mambo oraz partnerskie
 
 
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFOJOKRIS INFO
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Linki do stron www opartych na Joomla! i nie tylko!. Odsyłacze pobierane są z komponentu Linki.
JOKRIS INFO
JOKRIS INFO
Do Góry      © 2006 JOKRIS.INFO - Strefa Polskich Składników Joomla! i Mambo - Wszelkie Prawa Zastrzeżone      Do Góry
JOKRIS INFOJoomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL || Technorati Profile